Serkan İnci bu kez de Emine Bulut üzerinden erkek şiddetini haklı çıkarmaya çalıştı

Serkan İnci bu kez de Emine Bulut üzerinden erkek şiddetini haklı çıkarmaya çalıştı

İnci Sözlük’ün kurucusu Serkan İnci, Emine Bulut cinayeti ilgili aile mahkemelerini suçladı................................

İnci Sözlük’ün kurucusu Serkan İnci, Emine Bulut cinayeti ilgili aile mahkemelerini suçladı.

Kadına yönelik şiddette erkeği haklı çıkaran savunmalarıyla tanınan Serkan İnci, bir kez daha skandal açıklamalarda bulundu. Emine Bulut'un katledilmesi üzerinden paylaşım yapan İnci, ailelerin dengesinin bozulduğunu öne sürerek,  “Boşanmalardan dolayı babalara her türlü zulmü hak gören mahkemelerin nasıl bir bela yarattığını, aile babalarını nasıl insanlıktan çıkardığını görmeye çalışın” dedi.

Kişisel Twitter hesabında yaptığı paylaşım ‘aile içi şiddeti’ ve ‘kadın cinayetlerini’ meşrulaştırdığı sebebiyle büyük tepki çeken İnci, şunları söyledi:

“Emine Bulut cinayeti facia gerçekten. İnsanlık dışı. Allah aşkına ailelerin dengelerini bozmaktan vaz geçin. Boşanmalardan dolayı babalara her türlü zulmü hak gören mahkemelerin nasıl bir bela yarattığını, aile babalarını nasıl insanlıktan çıkardığını görmeye çalışın.

"Her şeyini kaybeden adamın aklına her türlü radikal eylem geliyor; katliamlar, facialar böyle işleniyor"

Serkan İnci yaşanan kadın cinayetini böyle meşru sebeplere dayandırdı;

“Bir insan her şeyini kaybettikten sonra, her şeyi yapmaya hazırdır. Can da alır, can da verir, katliam da yapar. Mevcut hukuksal altyapı, erkeklerin elini resmi olarak bağlıyor. Yıllarca ailesinin sorumluluğunu taşıyan, hayatını veren adamlar bir mahkeme kağıdı ile yok oluyor.

"Maaşına el konuluyor. Evine, barkına, birikimlerine el konuluyor. Çocuklarına el konuluyor. Uzaklaştırma ile yıllardır yaşadığı mahallesine girmesi dahi engelleniyor. Bu durumda her şeyini kaybeden adamın aklına her türlü radikal eylem geliyor. Katliamlar, facialar böyle işleniyor.

"Emine Bulut gibi anneler hayatlarını kaybetmesin ama bunu ERKEKLERİ daha da baskılayarak engelleyemezsiniz"

"Mahkemelerin, tek beklentisi boşanan eşlerden alacağı gelir olan avukatların, çoğu zaman vicdan dışı karar veren hakimlerin, savcıların kucağına bu insanları atmaktan vaz geçmeniz gerekli. Yoksa kınamak ile bu facialar önlenemez. Erkek terörü demekle bu katliamlar engellenemez.

"Israrla gerçek sorunlardan kaçıldığını düşünmekteyim. Bunu her zaman dile getiriyorum. Getireceğim. Bir tane kadına dahi zarar gelmesin. Emine Bulut gibi anneler hayatlarını kaybetmesin. Ama bunu ERKEKLERİ daha da baskılayarak engelleyemezsiniz. Kafese de koysanız bu yol tutmaz.”