Sevgiliniz ya da eşinizle aranızın daha iyi olmasını ister misiniz? İşte dikkat edilmesi gerekenler..

Sevgiliniz ya da eşinizle aranızın daha iyi olmasını ister misiniz?  İşte dikkat edilmesi gerekenler..

Sevgiliniz ya da eşinizle birlikteyken kendinizi rahat hissetmek için dikkat etmek gereken bazı hususlar var. Öyle ya, güvende ve mutlu hissetmeyi kim istemez..

Eşinizin size sevgisini göstermek için yeterince uğraşmadığını düşünüyor, ilişkide kendinizi güvende hissetmiyor, onunla konuştuğunuzu ama pek de iyi sonuçlar almadığınızı düşünüyorsanız ikinizin de öğrenmesi gereken bazı şeyler var. Unutmayın ki güçlü ilişkilerin temelinde her zaman güven yatar. Çift olarak daha güvenli hissetmek için aşağıdaki adımları takip edin!

1Çift olmak önceliğiniz olmalı

 

Çift olmak önceliğiniz olmalı 

Bir çift olarak daha güvenli hissetmenin en etkili yollarından biri, birbirinize değer verdiğinizi daha çok belli etmektir. Eşinizin duygusal ihtiyaçları hakkında daha sık düşünmeye çalışın ve bunu ona da belli edin. Önceliğiniz birbiriniz ve ilişkiniz olursa daha güvenli ve mutlu hissedeceksiniz.

2Mükemmel dengeyi bulun

 

Mükemmel dengeyi bulun 

Bir taraf ilişkiye yüzde 10 diğeri yüzde 90 değer verirse bir süre sonra çatırdamalar başlar. İkiniz de ilişkiye yeterince değer verirseniz sorun kalmayacaktır.

3Eşinizi ihmal etmeyin

 

Eşinizi ihmal etmeyin 

Eşinizi ihmal etmeyin, çünkü bunu yaparak sonunda kendinize zarar verebilirsiniz! İhtiyaçlarınızın sürekli olarak karşılanmasını istiyorsanız, eşinize sevgi, güvenlik ve emniyet göstermeye çalışın. 

4Birlikte yeterli zaman geçirin

 

Birlikte yeterli zaman geçirin 

Hayat bizi yoruyor. Çoğu zaman yorgun, halsiz ve stresli hissediyoruz. Ama bu, sevdiğiniz insana vakit ayırmayacağınız anlamına gelmiyor. Günlük programınıza bir göz atın ve sevgilinize zaman ayırmak için hangi değişiklikleri yapabileceğinizi görün. Dışarıya çıkabilir veya sadece evde kalabilir ve birkaç saat konuşabilirsiniz; seçim sizin.

5Güven veren biri olun

 

Güven veren biri olun 

Bir çift olarak nasıl daha güvende hissetmek istiyorsanız, önce nasıl güvenilir bir insan olunacağını öğrenmelisiniz. Eşinize, onun size davranmasını istediğiniz şekilde davranın.

6Bencillikten uzak durun

 

Bencillikten uzak durun 

İlişkinizi daha güvenli hale getirmek için partnerinizi mutlu etmenin farklı yollarını düşünmelisiniz. Bencil davranmazsanız ve karşınızdaki insana düşünüldüğünü hissettirirseniz sevdiğiniz kişinin mutlu olduğunu göreceksiniz. Gandhi'nin dediği gibi: “Dünyada görmek istediğiniz değişim siz olun!"

7Kendinizi ifade edin

 

Kendinizi ifade edin 

İlişkiniz hakkında konuşmaktan korkmayın. Eşiniz ile her şeyi konuşabilmelisiniz. Kızdığınızda, üzüldüğünüzde, mutlu olduğunuzda her anınızda kendinizi ifade edebilmelisiniz. Açık bir ilişki demek güven dolu bir ilişki anlamına gelir.

Kaynak Fotoğraflar: iStock

İlgili Haberler
Kadın