'Sevgilisiyim' dedi, Sokak ortasında genç kızı yere yatıp yumrukla darp etti

Kadına yönelik şiddet ülke genelinde durdurulamıyor. Ancak kamu spotu yayınlamakla yetinen bakanlık ve emniyet bu kez görüntüler üzerinde harekete geçti.

Erzurum’da genç bir kadını sokak ortasında yumruklayıp, boğazını sıkarak darp eden zanlı, Erzurum Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı. Zanlının cezaevinden yeni çıktığı öğrenildi. Dini nikahlı kocası tarafından darp edilen kadın, şikayetçi olmadı. Kadının yaklaşık 3 aylık hamile olduğu anlaşıldı.

Sabıkalı olduğu ve cezaevinden yeni çıktığı öğrenilen V.P. (40), dini nikahlı eşi K.T. (21) ile tartışmaya başladı. Üç aylık hamile olan genç kadının, “Çocuğumu aldırdım” demesi üzerine öfkelenen V.P., tokat attığı genç kadına, “Sen benimle dalga mı geçiyorsun, öldürürüm seni” deyip boğazını sıkarak yere yatırdı.

Cep telefonu ile o anları görüntüleyen bir kadının “Polisi arıyoruz, sen kime vuruyorsun burası dağ başı mı?” laflarını umursamayan zanlı, “Ara sana ne” diye cevap verdikten sonra genç kızı yerden kaldırdı.

NE OLMUŞTU?

Genç kadına hakaretler yağdıran kişi, “Sen benimle dalga mı geçiyorsun, öldürürüm seni” dedikten sonra küfür ve şiddete devam ediyor. Daha sonra genç kızı yere yatıran öfkeli kişi, karın bölgesine yumruk atıyor. Bu sırada olayı cep telefonu ile görüntüleyen bir kadın, “Polisi arıyoruz” deyip tepki gösterince, şiddet uygulayan kişi “Ara sana ne” deyip, darbetmeyi sürdürüyor. Bahçe duvarının yan kısmından geçen başka bir kadın da “Sen kime vuruyorsun, burası dağ başı mı?” deyince genç kızı yerden kaldırdığı görülen kişi, daha sonra bölgeden ayrılıyor.

Cep telefonuyla kaydedilen görüntüler Twitter’da paylaşılınca, tepkilere neden oldu. Darbetme görüntüleri üzerine harekete geçen polis, şüphelinin bulunması için çalışma başlattı.

 - Erzurum'da merkez Palandöken ilçesindeki Nenehatun Kadın Doğum Hastanesi bahçesinde çekilen görüntülerde, bir kişi sevgilisi olduğu iddia edilen genç kadını ilk olarak saçlarından tutuyor. Genç kıza hakaretler yağdıran kişi, "Sen benimle dalga mı geçiyorsun, öldürürüm seni" dedikten sonra küfür ve şiddete devam ediyor. Daha sonra genç kızı yere yatıran öfkeli kişi, karın bölgesine yumruk atıyor. 

Bu sırada olayı cep telefonu ile görüntüleyen bir kadın, "Polisi arıyoruz" deyip tepki gösterince, şiddet uygulayan kişi "Ara sana ne" deyip, darbetmeyi sürdürüyor. Bahçe duvarının yan kısmından geçen başka bir kadın da "Sen kime vuruyorsun, burası dağ başı mı?" deyince genç kızı yerden kaldırdığı görülen kişi, daha sonra bölgeden ayrılıyor. Cep telefonuyla kaydedilen görüntüler Twitter’da paylaşılınca, tepkilere neden oldu. 

Darbetme görüntüleri üzerine harekete geçen polis, şüphelinin bulunması için çalışma başlatmıştı.  

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika