Sevilay Yılman: Muhalefet seçmen nezdinde resmen dökülüyor

Sevilay Yılman: Muhalefet seçmen nezdinde resmen dökülüyor

HaberTürk yazarı Sevilay Yılman, AKP'nin ekonomik tabloya rağmen hâlâ birinci parti olduğuna dikkat çekerken, muhalefetin verdiği "karman çorman görüntü" ile seçimi kazanmasının zor olduğunu savundu.

Yılman, Süleyman Demirel'in “Kaynamayan tencere her iktidarı götürür!” sözüne atıfta bulunarak, "Şu an olabilecek en kötüsüyle karşı karşıyayız lakin Demirel’e atıfta bulunamıyorum artık. Çarşı, pazar yangın yeri ve bütün bu kötü tabloya rağmen 20 yıllık iktidarın oyu hala yüzde 30’larda. Muhalif partilere angaje olduğu bilinen kamuoyu araştırma şirketlerine göre bile hala birinci parti!" yorumunu yaptı. 

AKP'ye oy veren seçmenin de "isyanlarda" olduğunu söyleyen Yılman, muhalefetteki partilere ve liderlere güven duymadıkları için tercihlerinin hâlâ Adalet ve Kalkınma Partisi olduğunu ya da kararsız olduklarını belirtti.

Yılman, şu ifadeleri kullandı:

"Muhalefet öyle dağınık, öyle karman çorman bir görüntü veriyor ki seçmen nezdinde. Kusura bakmasınlar lakin resmen dökülüyor. Bir 6’lı masa kurdular. Masanın ortaklaşa karar verebildiği tek konu seçmenin zerre-i miskal umurunda olmayan “parlamenter sisteme geçiş” konusu. Bırakın adayın kim olacağını vesaire… Türkiye’nin önündeki en mühim sorun olan “sığınmacılar” konusunda bile ortak bir mutabakata varamamışlar.

Velhasıl… Bilgi üretemiyorlar. Üstüne sürekli gerginlik yaratan ve bundan beslenen bir imaj çiziyorlar. Hele de ana muhalefet olan CHP! Tüm politik çıkışları günübirlik ve perspektiften yoksun ve çelişkiler barındırıyor. Hal böyleyken önümüzdeki seçimde nasıl iktidar olacak muhalefet? Hele de bu seçim baskın bir seçim olursa? Benden söylemesi… Zor! Hem de çok zor!" 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika