Şevket Bülend Yahnici’ye MHP’den ‘kesin ihraç istemiyle’ soruşturma

Şevket Bülend Yahnici’ye MHP’den ‘kesin ihraç istemiyle’ soruşturma

Ankara’da Alparslan Türkeş vakfına yapılan saldırıda, grubun “MHP geldi” diyerek saldırdığını canlı yayında aktaran eski milletvekili Şevket Bülend Yahnici hakkında Milliyetçi Hareket Partisi tarafından ‘kesin ihraç istemiyle’ soruşturma başlatıldı.

Gazeteci İsmail Saymaz, Ankara’da Alparslan Türkeş Vakfı tarafından düzenlenen Türkeş’i anma etkinliğine düzenlenen saldırı ile alakalı canlı yayınına bağlanarak, “Grubun önünde bulunan birisi ‘MHP geldi’ diyerek, fırsat ve boşluk bulduğu ilk anda arkadaşlarımıza çullandı” açıklamasını yapan eski milletvekili Şevket Bülend Yahnici hakkında Milliyetçi Hareket Partisi tarafından kesin ihraç istemiyle soruşturma açıldığını belirtti.

Saymaz, Şevket Bülend Yahnici’nin daha önce sokakta da şiddete uğradığını belirterek “MHP’lilerce baskın düzenlenen Alparslan Türkeş Vakfı’nın Türkeş’i anma etkinliğinde konuklardan biri de 1999-2002 arasında Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili olan Şevket Bülend Yahnici’ydi. Yahnici, saldırıdan sonra Halk TV’ye katılarak, yaşananları yorumladı. Yahnici ‘Grubun önünde bulunan birisi ‘MHP geldi’ diyerek, fırsat ve boşluk bulduğu ilk anda arkadaşlarımıza çullandı’ dedi. Bu sözleri üzerine Milliyetçi Hareket Partisi tarafından kesin ihraç istemiyle disiplin soruşturması açıldı. Yahnici’nin beyanlarının partinin birlik ve beraberliğini zedelediği ileri sürüldü. Bu arada, Yahnici’nin oğlu Ercüment Devlet Yahnici hakkında sosyal medya paylaşımlarından ötürü soruşturma başlatıldı. Yahnici, birkaç ay önce sokakta şiddete maruz kalmıştı.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika