Şevket Çoruh’un yapılmasını istemediği haber!

Şevket Çoruh’un yapılmasını istemediği haber!

Fransa’da 18 yaşındaki gençlere sinema, müze, konser gibi etkinliklere katılabilmeleri için aylık 300 euro bakiyeli kültür kartı verilecek. Twitter hesabından onu üzerine yapılan bir haberi alıntılayan oyuncu Şevket Çoruh, “Yapmayın böyle haberler” dedi.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, 300 euro yükleneceğini duyurduğu kart için “Nasıl isterseniz harcayabilirsiniz” dedi

​Yeni tip koronavirüs (Covid-19) kısıtlamalarını kaldırmak için hazırladığı 4 aşamalı planı uygulayan Fransa’da zorunlu olmayan ürünlerin satıldığı mağazalar, müzeler, sinemalar, tiyatrolar, spor merkezleri ve kafeler ile restoranların üstü açık alanları yeniden açıldı.

​Sınırlı sayıda kapasiteyle faaliyet gösterme zorunluluğu devam ederken Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, sosyal medya hesabından gençlere bir duyuru yaptı.

Macron’un duyurusuna göre 18 yaşındaki gençlere sinema, müze, konser gibi etkinlikler için bir kültür kartı verilecek. Macron, 300 euro yükleneceğini duyurduğu kart için “Nasıl isterseniz harcayabilirsiniz” dedi.

AŞILANAN VATANDAŞ SAYISI 21 MİLYONU GEÇTİ

67 milyonluk ülkede en az 1 doz koronavirüs aşısı olan kişi sayısı 21 milyonu geçti. Tüm aşıları tamamlanan Fransız vatandaşlarının sayısı da 9 milyonu aştı.

ŞEVKET ÇORUH: YAPMAYIN BÖYLE HABERLER

Oyuncu Şevket Çoruh kişisel Twitter hesabından haberi alıntılayarak, “Yapmayın böyle haberler” dedi. Çoruh’un paylaşımı binlerce beğeni ve paylaşım aldı.