Şeyh Said'in torunundan Atatürk'e ağır hakaret!

Şeyh Said'in torunundan Atatürk'e ağır hakaret!

Vatan haini Şeyh Said'in torunu Abdulillah Fırat, İstanbul’daki bir konferansta konuştu. Fırat, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret etti.

İstanbul'daki İsmail Beşikçi Vakfı salonunda düzenlenen, “Hareketinden 97 yıl Sonra Şeyh Said Efendi ve İlk Defa Yayımlanan Kitapları” konulu panelde, Şeyh Sait’in torunu, Refah Partisi eski milletvekili Abdulillah Fırat konuştu. 

Atatürk büstüne saldıranlar Kadir Mısıroğlu’ndan etkilenmişlerAtatürk büstüne saldıranlar Kadir Mısıroğlu’ndan etkilenmişler

ATATÜRK’E HAKARET ETTİ
Odatv'de yer alan habere göre torun Abdulillah Fırat konuşmasında dedesi Şeyh Sait’ten övgü ile söz ederken, Atatürk’e “Stalin gibi kıyımlar yaptı” diyerek hakaret etti. 

Şeyh Sait’in yanındakilere, “Benim ejderham Mustafa Kemal'dir. O gelecek ve bize büyük zulüm yapacak” dediğini öne süren torun Abdulillah Fırat, Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi lideri Mesut Barzani’nin babası Molla Mustafa Barzani’nin Şeyh Sait’in yolundan gittiğini iddia etti.

ŞEYH SAİT’İN TORUNU: "HAYALİ BAĞIMSIZ KÜRDİSTAN"
Şeyh Sait'in “bağımsız bir Kürdistan” ideali olup olmadığı şeklindeki bir soru üzerine ise Abdulillah Fırat, "Şeyh Sait ırkçı değildi fakat elbette bağımsız bir Kürdistan İslam Devleti hayali ve arzusu vardı" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Atatürk