Seyhan Belediyesi iftar sofrası kuruldu

Seyhan Belediyesi iftar sofrası kuruldu

Adana'nın Seyhan Belediyesi, geleneksel iftar sofralarını kurmaya başladı. Her gün farklı bir mahallede kurulacak iftar sofralarının ilki Yaşar Kemal Kültür Merkezi önünde başladı. Ramazan boyunca devam edecek iftar sofraları...

Adana'nın Seyhan Belediyesi, geleneksel iftar sofralarını kurmaya başladı. Her gün farklı bir mahallede kurulacak iftar sofralarının ilki Yaşar Kemal Kültür Merkezi önünde başladı. Ramazan boyunca devam edecek iftar sofraları ile birlikte her gün Çukurova Üniversitesi ve Fatih Yeniay Aşevi’nde de iftar saatlerinde sıcak yemek verilmeye devam edilecek. Toplamda 30 gün boyunca 50 bin kişiye sıcak yemek verilmiş olacak.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar iftarda yaptığı konuşmada, ''Barışın kardeşliğin huzurun ayı Ramazan hoş geldin. İsrail’in Filistin halkına yaptığı katliamı kınadık. Filistin’in her zaman yanındayız. İsrail’i ve ABD’yi kınıyoruz. 
Bu konuda devletimizin alacağı her kararın arkasındayız. Her zaman olduğu gibi mağdurların, acı çekenlerin yanındayız. Filistin halkı yalnız değildir. Hepinizin orucunu Allah kabul etisin'' ifadelerini kullandı.

iftgar-2.jpgiftar.jpg