Seyit Torun: Anlaşılan uçağın parasını ödeyemeyeceğiz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Katar Emiri'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a uçak hediye etmesini de hatırlatarak "Biz anlaşılan bu hediye edilen uçağın parasını ödeyemeyeceğiz" dedi.

Torun, Katar Emiri’nin annesinin Kanal İstanbul çevresinde 44 dönümlük arazi almasına "Katar sevdası bitmiyor. Tank Palet Fabrikası’nı verdiniz, arsaları verdiniz. Şimdi de onların kraliçelerine buraları peşkeş çekiyorsunuz" sözleri ile tepki gösterdi.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Katar Emiri’nin annesinin Kanal İstanbul çevresinde 44 dönümlük arazi almasına "Katar sevdası bitmiyor. Tank Palet Fabrikası’nı verdiniz, arsaları verdiniz. Şimdi de onların kraliçelerine buraları peşkeş çekiyorsunuz" sözleri ile tepki gösterdi.

Torun, CHP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında Katar Emiri'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a uçak hediye etmesini hatırlatarak "Biz anlaşılan bu hediye edilen uçağın parasını ödeyemeyeceğiz" dedi.

'YANDAŞLARINIZLA PAYLAŞTINIZ YETMEDİ'

İstanbul'un önceliğinin deprem olması gerekirken Kanal İstanbul'un gündeme getirilmesini eleştiren Torun, şöyle konuştu: "Ülkenin bu kadar sorunu varken takmışlar kafaya Kanal İstanbul…Bizim önceliğimizin deprem ve alınması gereken önlemler olması gerekirken tutturmuşlar Kanal İstanbul…Doymadınız mı ranta? Türkiye’nin her yerinde rant oluşturdunuz, yandaşlarınızla paylaştınız ama yetmedi. Bir de bir Katar sevdanız var. Tank Palet Fabrikası’nı verdiniz, arsaları verdiniz. Şimdi de onların kraliçelerine buraları peşkeş çektiniz, buradan onlara rant devşiriyorsunuz. Biz anlaşılan bu hediye edilen uçağın parasını ödeyemeyeceğiz. Cumhurbaşkanına tahsis edilen bu uçağın bedelini Türkiye’de ne yaparsak yapsak ödeyemeyeceğiz. Katar sevdası bitmiyor. Pandemi devam ederken ilk dış ülkeye ziyaret Katar oluyor. Ve verilen her türlü ballı işler Katar’a gidiyor. Gerekirse o uçağın bedelini biz verelim nasıl olsa IBAN’lar ile bağışlar toplanıyor uçak için de IBAN verilsin de biz bu Katar’dan kurtulmuş olalım."

Politika