''Şeytani’ yorum: Erdoğan’a Deniz Gezmiş benzetmesi!

''Şeytani’ yorum: Erdoğan’a Deniz Gezmiş benzetmesi!

Eski futbolcu ve futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Habertürk Televizyonu’nda Veyis Ateş’in sunduğu “Akılda Kalan'' programına konuk oldu. Dilmen, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı, Türkiye devdimci gençlik hareketinin...

Eski futbolcu ve futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Habertürk Televizyonu’nda Veyis Ateş’in sunduğu “Akılda Kalan'' programına konuk oldu. Dilmen, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı, Türkiye devdimci gençlik hareketinin efena liderlerinden, 6 Mayıs 1972’den idam edilen Deniz Gezmiş’e benzetti.

Recep Tayyip Erdoğan’ı “parkasız Deniz Gezmiş''e benzeten Dilmen, “Belki kafa yapacaklar. Ben Tayyip Erdoğan beye baktığım zaman parkasız bir Deniz Gezmiş görüyorum, demokrat sol görüşlü bir insan olduğunu görüyorum. Deniz Gezmiş, Filistin’e gitmiş. Amerika’yla savaşıyor Deniz Gezmiş. Bakın NATO’da iki kişiden düşman olarak bahsedildi, bir ulu önder, büyük Atatürk’ten bir de Recep Tayyip Erdoğan’dan'' diye konuştu.

Erdoğan, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının ABD 6. Filo askerlerine yönelik protestosuna saldıran Milli Türk Talebe Birliği'nin başkanlığını yapan İsmail Kahraman'ı TBMM Başkanı seçtirmişti.

Siyasal islamcı AKP'nin lideri Tayyip Erdoğan'ın, temizliğin, saflığın, karşılıksız adınmışlığın, devrimciliğin, tumlumculuk ve yurtseverliğin simgesi haline gelen Deniz Gezmiş'e benztilmesi tepki çekti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv