‘Sezgin Baran Korkmaz dönüş için pazarlık halinde’

‘Sezgin Baran Korkmaz dönüş için pazarlık halinde’

Gazeteci Murat Ağırel, firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz’ın Türkiye’ye dönüş için birileri ile pazarlık halinde olduğunu yazdı.

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, Ağırel, suç örgütü lideri Sedat Peker’in hakkında iddialarda bulunduğu Sezgin Baran Korkmaz’ın sonradan yalanladığı söz konusu ‘ses kaydında 12 gazetecinin isimlerini verdiği’ iddiası için bugünkü yazısında, “Ben kaynağıma güveniyorum” dedi.

“Görünen o ki. Sezgin Baran Korkmaz dönüş için birileri ile pazarlık halinde ve bu süreci yönetmeye çalışıyor” diye yazan Ağırel, şöyle devam etti:

“Sezgin Baran Korkmaz, Veyis Ateş ile yaptığı on iki dakikalık telefon görüşmesini kayıt altına almış. Bu konuşmayı üç parçaya bölerek bazı kişilere dinletmiş. Konuşmada bazı gazetecilerin isimleri verilerek on iki gazetecinin varlığından bahsedilmiş. Bu konu hakkında bir suç duyurusu ve sonrasında basın açıklaması yapacağını söylemiş.

Ben kaynağıma güveniyorum. Ancak Sezgin Baran Korkmaz meslektaşlarım ile yaptığı görüşmelerde bunu reddetmiş hatta neredeyse ses kaydının olmadığından bahsetmiş. Görünen o ki. Sezgin Baran Korkmaz dönüş için birileri ile pazarlık halinde ve bu süreci yönetmeye çalışıyor. Çok açık söyleyeyim. Ben kendisini dürüst biri olarak görmüyorum. Elindeki yalan yanlış bilgileri koz olarak geri dönebilmek için kullanıyor.”

Ağırel, yazısının sonunda ise, “Asıl mesele ise konuşulan 10 milyon Euro kim için isteniyor? Ankara’da bulunan ekip kim? Yargı mensupları mı? Siyasetçiler mi? Bürokratlar mı?” sorularını gündeme getirdi.

YAZININ TAMAMI 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem