Sezgin Baran Korkmaz sessizliğini bozdu

Sezgin Baran Korkmaz sessizliğini  bozdu

Gazeteci Barış Pehlivan, son günlerde gündeme bomba gibi düşen isimlerden olan Sezgin Baran Korkmaz‘ı aradı.

Gazeteci Barış Pehlivan, son günlerde gündeme bomba gibi düşen isimlerden olan Sezgin Baran Korkmaz’ı aradı. Korkmaz ile yaptığı görüşmeyi Cumhuriyet'te  köşesine taşıyan Pehlivan, “sıra dışı günlerden geçiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Pehlivan’ın yazısından ilgili bölüm şöyle oldu:

Önce Fatih Altaylı yazdı.

Veyis Ateş’in Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 milyon Avro istediğini duyurdu.

SBK’nin “ablası gibi sevdiği bir gazeteciye” bu talebin kaydını dinlettiğini de ifşa etti.

Sonra “abla” Sevilay Yılman dinlediği o kaydın bir bölümünü köşesine taşıdı.

Veyis Ateş, “Seninle uğraşan bir klik ve lobi var lakin bu arkadaşlarla işi tersine çevirmek mümkün” diyordu. “Samimiyetini göstermeni bekliyorlar” diyordu. “Talep ettikleri meblağı yollayacaksın” diyordu.

Herkesin merak ettiği soru için Sezgin Baran Korkmaz’ı aradım. Açmadı. Sorumu mesaj olarak attım: “Veyis Ateş sizden almak istediği parayı kime vereceğini vaat etti?

Kim o ‘arkadaşlar’ dediği ve sizin için görüştüğü kişiler?”

Aradan bir süre geçtikten sonra telefonum çaldı. Arayan Sezgin Baran Korkmaz’dı.

Öfkeli bir şekilde konuşuyordu. Hakkındaki suçlamaların doğru olmadığını iddia ediyordu. “Her şeyi açıklayın o zaman, yazayım” dediğimde ise “hayır” diyordu. Halbuki, yanıt bekleyen çok soru vardı. Veyis Ateş’in kimlerle kendisi için lobi yaptığını ve 10 milyon Avro’yu kimlere vereceğini sordum tekrar. Israr edince şöyle dedi SBK:

“Bu soruya cevap vermek istemiyorum. Bu konunun muhatabı Veyis Ateş’tir. Avukatlarım savcılığa suç duyurusunda bulundukları zaman, Türkiye’de herkes öğrenecek.”

Sıra dışı günlerden geçiyoruz. Uykusu kaçan siyasetçiler, bürokratlar ve elbette medya mensupları var. Yıllardır kokladığımız lağım çukurunu görmeye başladık.