Sezgin Tanrıkulu’dan AK Partili Özalan’a: Bu enerjiyi vatandaş için kullan utanmaz

Sezgin Tanrıkulu’dan AK Partili Özalan’a: Bu enerjiyi vatandaş için kullan utanmaz

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Selahattin Demirtaş üzerinden kendisini hedef alan AKP’li Alpay Özalan’a “Bu enerjiyi bir zahmet, vatandaşın her geçen gün artan sorunlarını çözmek için kullan ‘utanmaz’ ” diye yanıt verdi.

AK Partili Meclis İdare Amiri Alpay Özalan, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda CHP’li Sezgin Tanrıkulu’nu eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş üzerinden hedef aldı.

Tanrıkulu’ya ait MST TV’den bir video paylaşan Özalan, şu ifadeleri kullandı: “CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Selahattin Demirtaş’ın doğum gününü kutluyor… Şehitlerimizin kemiklerini sızlatıyorlar utanmadan. CHP ve ortaklarına verilen her destek, Selahattin Demirtaş’a yarıyor!”

Özalan’a yanıt gecikmedi. Özalan’ın söz konusu tweet’ini paylaşan Sezgin Tanrıkulu, şunları yazdı: “Siyasette hiçbir performans sergileyemeyince, tribünleri coşturmak için adımı kullanmak başarısızlığa mahkum bir taktik. Bu enerjiyi bir zahmet, vatandaşın her geçen gün artan sorunlarını çözmek için kullan ‘utanmaz’ ” diye ifade etti.

 

GENEL