Sibel Kekilli’den yeni rolü hakkında dikkat çeken açıklama

Sibel Kekilli’den yeni rolü hakkında dikkat çeken açıklama

Oyuncu Sibel Kekilli, ‘Mermiler’ isimli yeni dizide intihar bombacısı olmaya gönüllü bir Çeçen kadını canlandırıyor.'Duvara Karşı'...

Oyuncu Sibel Kekilli, ‘Mermiler’ isimli yeni dizide intihar bombacısı olmaya gönüllü bir Çeçen kadını canlandırıyor.

'Duvara Karşı' filmiyle büyük çıkış yakalayan ancak o ana kadar yetişkin filmlerinde oynayan oyuncu Sibel Kekilli ses getirecek yeni filmindeki rolüyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

"BÖYLE İNSANLARA ANLAYIŞ GÖSTEREMEM"

Alman Süddeutsche Zeitung gazetesine konuşan Kekilli, filmde genç kızları terör örgütüne çekmeye çalışan bir kadını oynaması hakkında "Böyle insanlara hiçbir anlayış gösteremem ancak bunu neden yaptıklarını anlamak istiyorum" dedi.

"NERELİSİN DİYE SORUYORLAR"

Kekilli ayrıca günlük hayatta hep "Nerelisin" şeklinde ayrımcı sorulara muhatap kaldığını söyledi.

SİBEL KEKİLLİ'NİN FİLMOGRAFİSİ

Bir gün sokakta alışveriş yaparken tesadüfen keşfedildi Sibel Kekilli. O sıralarda Duvara Karşı filmi için 20 yaşlarında bir Türk kızını arayan Fatih Akın, 350 aday arasından onu seçti. Fatih Akın'ın Duvara Karşı filmiyle uluslarası boyutta tanınan bir oyuncu oldu. Altın Ayı ve Altın Portakal başta olmak üzere birçok ödüle layık görüldü. Sibel Kekilli'nin adı Fatih Akın'ın yönettiği Duvara Karşı filmindeki başarısı kadar, bir zamanlar oynadığı yetişkin filmlerle de anılıyordu. Duvara Karşı filminin yayınlanmasından kısa bir süre sonra, Alman tabloid gazetesi Bild-Zeitung gazetesi daha önce Dilara sahne ismiyle rol aldığı yetişkin filmleri ortaya çıkardı.

Yaşam