Sinan Ateş soruşturmasında yeni gelişme: Bir polis emekli edildi, cezaevi müdürü görevden alındı

Sinan Ateş soruşturmasında yeni gelişme: Bir polis emekli edildi, cezaevi müdürü görevden alındı

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş cinayetiyle ilgisi olduğu söylenen ve suikastın peşinden MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz'un evinde yakalanan Tolgahan Demirbaş'ı gözaltına alan polislerden biri atama edilmişti.

T24 yazarı Tolga Şardan'ın dosyadan aktardığı bilgilere nazaran; Demirbaş'ın gözaltı işlemini gerçekleştiren bir başka polisin de baskılar sebebiyle istifasını istediği ve emekli edildiğini deklare etti.

Ayrıca Sincan Kapalı Cezaevi'nde şüphelilerin kalmış olduğu bölümden görevli olan müdür de görevden alındı. Söz mevzusu siyasetçi, Ankara'ya yakın kentlerden birine atama edilirken, yerine başka bir isim atandı. Görevden alınan müdürün, şüphelilerin kalmış olduğu bölümde sıkı denetim ve denetim yaptırdığı ifade ediliyor.

MHP'liler savcıdan rahatsız

Gelişmeler bunlarla sınırı olan değil. Ateş'in öldürülmesine karıştıkları iddiasıyla tutuklananlar içinde yer alan ve önde gelen adların yakın geçmişte MHP içinde politika yapmış olmalarının MHP Genel Merkezi'nde yarattığı hastalık Ankara'da konuşulan mevzu başlıklarından.

Bu çerçevede, MHP'li bazı üst düzey adların vakit vakit Adalet Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulundukları belirtiliyor.

Özellikle zelzele felaketiyle bu yöne kayan gündem içinde Adalet Bakanlığı yönetimiyle bağlantı halinde olan MHP'li adların soruşturmayı yürüten savcıdan rahatsızlıklarını dile getirdikleri iddiası mevcut.

Bu arada kulislere yansıyan öteki bir bilgiye nazaran; katliam soruşturmasında gözlerin üstüne çevrildiği adlardan birisi, soruşturma savcısına geçtiğimiz günlerde cep telefonu üstünden ileti gönderdi. Mesajla ilgili görüştüğüm bir kaynağım, sert bir üslup kullanıldığı iddiasında.

Etiketler :