Sinan Meydan: Ahlaksızlar… Okumuşlar insan olamamışlar!

Sinan Meydan: Ahlaksızlar… Okumuşlar insan olamamışlar!

Tarihçi Sinan Meydan imam hatip lisesindeki Çanakkale töreninde Atatürk'ü anmayan müdüre tepki göstererek salonu terk eden ve hakkında idari tahkikat başlatılan albay için tepki gösterdi. CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi...

Tarihçi Sinan Meydan imam hatip lisesindeki Çanakkale töreninde Atatürk'ü anmayan müdüre tepki göstererek salonu terk eden ve hakkında idari tahkikat başlatılan albay için tepki gösterdi. CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi de albay hakkında idari tahkikat başlatılmasını "madalyadır o madalya" şeklinde yorumladı.

Avcılar’da düzenlenen Çanakkale Zaferi anma etkinliğinde, Askerlik Şubesi Başkanı Albay Önder İrevül, yapılan duada Atatürk’ün adı anılmadığı için salonu terk etti. Milli Eğitim Müdürü Emin Engin ise “Kuran’dan mı rahatsız oldular bilmiyorum” açıklamasını yaptı. Albay İrevül hakkında idari tahkikat başlatıldığı iddia edildi.

TSK’da skandal iddia: Atatürk’ün adı anılmayınca salonu terk eden albaya tahkikat!

Atatürkçü kimliğiyle tanınan tarihçi Sinan Meydan bu habere isyan etti.

Meydan Yeniçağ yazarı Murat Ağırel’in bu bilgiyi paylaşan twitter mesajına yanıt vererek; “Ahlaksızlar…. Okumuşlar öğretmen veya müdür olmuşlar ama insan olamamışlar. Atatürk’süz Çanakkale Savaşları tarihi anlatacak kadar alçalabiliyorlar. Komutanın tavrı doğrudur. Atatürk’süz Çanakkale anlatmaya kalkılan yerde durulmaz” dedi.

albay

MADALYADIR O MADALYA

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi de albay hakkında idari tahkikat başlatılmasını “madalyadır o madalya” şeklinde yorumladı.

Çelebi şunları söyledi: 

18 Mart’ta Avcılar Kız İmam Hatip Lisesinde düzenlenen Çanakkale Zaferini Anma Töreni’ndeki duada Atatürk’ü anmayan öğretmene tepki gösterip töreni terk eden yiğit Albay’ımıza idari tahkikat açılmış. Madalyadır o madalya: “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika