Sinan Oğan'dan HÖH açıklaması

Sinan Oğan'dan HÖH açıklaması

ABC GazetesiGeçtiğimiz günlerde AKP'nin “Halk Özel Harekat'' gibi bir paramiliter yapılanma çalışması bulunduğunu iddia eden Sinan Oğan, TELE1'e çarpıcı açıklamalarda bulundu.Referandumda 'Hayır' diyeceğini ilan eden MHP'li...

ABC Gazetesi

Geçtiğimiz günlerde AKP'nin “Halk Özel Harekat'' gibi bir paramiliter yapılanma çalışması bulunduğunu iddia eden Sinan Oğan, TELE1'e çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Referandumda 'Hayır' diyeceğini ilan eden MHP'li muhalifler arasında yer alan Sinan Oğan, söz konusu iddiası hakkında TELE1'de Musa Özuğurlu'nun "Gün Akıyor" programına telefonla bağlanarak çarpıcı açıklamalarda bulundu.

AKP'nin  “Halk Özel Harekat'' (HÖH) isimli milis kuvvetini Suriye'de savaşan bir ismin kurduğun söyleyen Oğan, "Türkiye'nin her tarafında "Halk Özel Harekatı" adı altında bir yapılanmaya gidiyorlar. Polis Özel Harkat'ın, Jandarma Özel Harekat'ın ne iş yaptıklarını biliyoruz. Ama Suriye'de savaşan bir adam tarafından kurulan "Halk Özel Harekatı"nın ne iş yapacağını bilmiyoruz. Ama AKP'lilerin açıklamnalarından, 'iç savaş çıkar' sözünden, 'Hayır diyen teröristtir' açıklamalarından yarın bu yapılanmanın ne yapabileceğini tahmin ediyoruz" diye konuştu.

'NEDEN HAYIR' AÇIKLAMASI

Sinan Oğan, MHP yönetiminin aksine referandumda neden 'Hayır' dediklerine gerekçe olarak "Biz bu süreçte MHP yönetiminin neden 'Evet' dediğini anlamadık. Zaten bu yönde daha önceki açıklamalarının tam tersi bir karar alındı. Sürecin sonunda MHP'nin AKP içinde eriyeceği bir durum ortaya çıkacak. Biz Türk milliyetçileri olarka diğer bütün nedenlerin yanısıra bu nedenle de 'Hayır' diyoruz" şeklinde konuştu.

HALK ÖZEL HAREKAT HAKKINDA

Yunus Emre Polat'ın kurucu başkanı olduğu Halk Özel Harekat Derneği adlı yapı, Suriye'de iç savaşın tarafı olan cihatçı örgütleri açıkça destekliyor ve Recep Tayyip Erdoğan'ı doağl lider olarak kabul ediyor.

">

HABERE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Politika