Singapur Grand Prix'sini Red Bull pilotu Sergio Perez kazandı

Singapur Grand Prix'sini Red Bull pilotu Sergio Perez kazandı

2022 Formula 1 sezonunun 17. yarışı olan Singapur Grand Prix'sini Red Bull pilotu Sergio Perez kazandı.

Formula 1'de sezonun 17. yarışı, Singapur'daki 5,06 kilometrelik Marina Bay Pisti'nde gerçekleştirildi.

Yarışa ikinci sıradan başlayan Sergio Perez, ilk turda pole pozisyonundaki Charles Leclerc'i geride bırakıp liderliği alırken yarışın kalan bölümünü önde götürdü ve bu sezonki ikinci galibiyetini elde etti.

Charles Leclerc, yarışı ikinci sırada tamamlarken takım arkadaşı Carlos Sainz üçüncü oldu.

Cumartesi günkü sıralama turlarının son bölümünde yakıt sorunu yaşayan ve Singapur Grand Prix'sine sekizinci sıradan başlayan şampiyona lideri Max Verstappen ise yarışı sekizinci sırada tamamladı. Yaırş içinde beşinci sıraya kadar yükselen Hollandalı pilot, yarış sonlarında Lando Norris'i geçmeye çalışırken kaçış alanına girmek zorunda kaldı ve yerini kaybedip dokuzuncu sıraya kadar geriledi.

6 isim yarış dışı kaldı

Singapur Grand Prix'sini 6 pilot yarışı tamamlayamadı. Guanyu Zhou, Nicholas Latifi, Alex Albon ve Yuki Tsunoda yaptıkları kazanın ardından yarış dışı kalırken Fernando Alonso ve Estabon Ocon araçlarında yaşadıkları sorun nedeniyle bitiş çizigisini geçemedi.

Hamilton kaza yaptı Russell pitten başladı

Mercedes'te Lewis Hamilton yarışın son bölümünde kaza yapıp bariyerlere çarpsa da büyük bir sorunun ortaya çıkmamasının ardından yarışa devam edebildi. Hamilton, yaptığı kazanın ön kanadını değiştirmek için pite geldi. Takım arkadaşı George Russell ise güç ünitesi değişikliği nedeniyle yarışa pitten başladı.

feevr0nxoay00vh.jpg