Sivas Katliamı davası 1 dakika sürdü!

Sivas Katliamı davası 1 dakika sürdü!

2 Temmuz 1993 Sivas Katliamı davasından dosyaları ayrılan 3 firari sanığın yargılanmasına bugün Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Duruşma 1 dakika sürerken, 6 Mart 2019 tarihine ertelendi. 

33 aydın ve sanatçının gericiler tarafından yakılarak katledildiği 2 Temmuz 1993 Sivas Katliamı davasından dosyası ayrılan 3 firari sanığın yargılanmasına Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.

Avukatlar Şenal Sarıhan, Kazım Genç hazır bulunurken, İstanbul Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak, Yazar Turan Eser de duruşmaya katılanlar arasındaydı. 1 dakika kadar süren duruşma 6 Mart 2019 tarihine ertelendi. Yazar Turan Eser duruşma sonrası facebook hesabından “Biz durmayacağız, biz ertelemeyeceğiz, biz unutmayacağız, unutturmayacağız” diyerek tepkisini dile getirdi. Eser, “Sivas davasının bugünkü duruşması da oyalama ile geçiştirildi. “Sanıkların aranmasına ve davanın 6 Mart’taki duruşmaya kadar ertelenmesine” karar verildi. Şehit aileleri ile birlikte duruşmadayız. Biz durmayacağız, biz ertelemeyeceğiz, biz unutmayacağız, unutturmayacağız” ifadelerini kullandı

GENEL