Siyasal gerilimin tavan yaptığı dönemde Prof. Demirtaş sözleri yeniden gündemde

Siyasal kutuplaşmanın tavan yaptığı, Türkiye'nin gerildiği bu dönemde Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Özgür Demirtaş teknolojiye ilişkin sözleri yeniden gündeme geldi. 

Ayasofya'nın ibadete açılması, Diyanet İşleri Başkanının Atatürk'ü 'lanet' sözleriyle hedef alması, İstanbul'un göbeğindeki hilafet çağrıları son dönemde Türkiye gündemini esir almış durumda.  Siyasal olarak Türkiye'nin gerildiği bu dönemde Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Özgür Demirtaş teknolojiye ilişkin sözleri yeniden gündeme geldi.  

Türkiye'de mali çıkmazlar yaşandığında yada iktidarların geleceği tehlikeye girdiğinde siyasi operasyonlar için düğmeye basılıyor. Gündem bir anda değişiyor. 

Demirtaş Piyasa ekranı programında 'Mali Disiplin' konusunda önemli değerlendirmelerde bulunmuştu. 

Türkiye neyle uğraşıyor, Suruç ve saire... Yani Türk-Kürt Alevi Sünni mezhep vs. Türkiye bunlarla uğraşırken dünyanın teknolojik ülkeleri nelerle uğraşıyor. Hemen bir kaç örnek verelim: Nanobot, yani nano robot... Yani kanın içerisine  enjekte edilebilecek robat yapabilir miyiz? Ki kandaki toksinleri yakalasın böbreği olmayan insanlarda yaşayabilsin...


 

Etiketler :