'Siyaseten sizinle değilim'... Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu'nu ikna edemedi

'Siyaseten sizinle değilim'... Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu'nu ikna edemedi

Sözcü’den Veli Toprak''ın haberine göre, Gül’ün isteğiyle gerçekleşen görüşmede, Davutoğlu, “Siyasetin sizinle değilim'' diyerek Gül’ün yapacağı çalışmada yer almayacağını yüzüne söyledi. İkili görüşmede...

Sözcü’den Veli Toprak''ın haberine göre, Gül’ün isteğiyle gerçekleşen görüşmede, Davutoğlu, “Siyasetin sizinle değilim'' diyerek Gül’ün yapacağı çalışmada yer almayacağını yüzüne söyledi. İkili görüşmede daha çok konuşan Gül oldu. Türkiye’nin siyaseten, ekonomik ve dış politikada sıkıntılı süreçlerden geçtiğini anlatan Gül, “Türkiye iyi yönetilmiyor, böyle giderse daha da kötü olacak…'' şeklinde ifade etti.

DAVUTOĞLU: SİYASETEN SİZİNLE DEĞİLİM

Habere göre, görüşmenin en ilginç detaylarından biri Cumhurbaşkanlığı adaylığı oldu. Birçok eleştirisini dile getiren ve aday olması beklenen Gül, Davutoğlu’na “Aday olacağım'' demedi. Davutoğlu ise Gül’ün anlattığı tablo karşısında  “Siyaseten sizinle değilim'' cevabını verdi.

davutoglu-ve-gul-foto.jpg

Bu arada 24 Haziran seçimlerinde Davutoğlu’nun nasıl hareket edeceği de netleşti. Eski Başbakan, milletvekili adayı olmayacak. Davutoğlu ''Siyasi gelişmeleri’ bekleme kararı aldığı ve bir müddet aktif politika yapmayacağı kaydedildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika