Siyasilerden Saray'a: Halkın iradesini yok sayanlar, savaş politikasından nemalananlardır

Siyasilerden Saray'a: Halkın iradesini yok sayanlar, savaş politikasından nemalananlardır

'Kobani' soruşturmasının sonuçlanmasının ardından siyasiler yapılan tutuklamalara tepki gösterdiler.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 'Kobani' soruşturması kapsamında gözaltına alınan 20 kişiden 17'si tutuklandı. İçişleri Bakanlığı tutuklanan Kars Belediyesi Eş Başkanı Ayhan Bilgen’in görevden uzaklaştırıldığını, yerine Kars Valisi Türker Öksüz’ün kayyum olarak atandığını açıkladı. Tutuklamalara yönelik sosyal medyadan siyasiler ve yurttaşlar tepki gösterdi. Gelen tepkilerden bazıları şu şekilde:

ÖMER FARUK GERGERLİOĞLU: KÜRT SORUNUNU DAHA DA BÜYÜTMEKTEDİR

"Altan Tan, Sırrı Süreyya ve Gülfer Akkaya harici herkese tutuklama kararı verildiğini öğrendim. Bu kabul edilebilir değildir. Gerçek apaçık ortadadır. Kendi zorba yöntemleriyle Kürt Sorununu daha da büyütmektedir."

"Arkadaşlarımız avukatları bile yanlarına alınmadan, haydutça tutuklandı."

BARIŞ ATAY: KAYYUMUN NEDEN ATANDIĞINI KOLAYCA ANLIYORSUNUZ

"Kars’ın Ayhan Bilgen döneminde nasıl hızlıca toparlandığını ve bunun halkın her kesiminden aldığı olumlu tepkileri gördüğünüzde kayyumun neden atandığını kolayca anlıyorsunuz"

YILDIRIM KAYA: HALKIN İRADESİNİ YOK SAYANLAR...

Dün Ayhan Bilgen'in Belediye Başkanı seçilmesine hukuki engelinin olmadığına karar verenler, bugün altı yıl önce açılan bir davayla ilişkilendirerek görevden alıp yerine #kayyum atadılar. Halkın iradesini yok sayanlar, savaş politikasından nemalananlardır.

   

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika