“Siz hangi cesaretle ülkenin en karakterli insanına bu soruyu sorabiliyorsunuz?"

Haber Global'de Jüledi Ateş'in sunduğu 40 programına konuk olan Perinçek,“Gizli servisle çalıştınız mı” sorusuna da sinirlenerek, “Siz hangi cesaretle ülkenin en karakterli insanına bu soruyu sorabiliyorsunuz." dedi

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, katıldığı bir televizyon programında kendisine sorulan "Cumhurbaşkanı yardımcılığı teklifi gelirse yanıtınız ne olur?" sorusuna, "Mevki makam peşinde olsaydım, hangi partiye girsem ülkenin cumhurbaşkanı ve başbakanı olurdum" diye yanıt verdi. 

Haber Global'de Jüledi Ateş'in sunduğu 40 programına konuk olan Perinçek, "Cumhurbaşkanı yardımcılığı teklifi gelirse yanıtınız ne olur?" sorusuna yanıt verdi. 

Perinçek, "Mevki makam peşinde olsaydım, hangi partiye girsem sonuç itibariyle ülkenin cumhurbaşkanı ve başbakanı olurdum. Ben bir dava adamıyım" dedi. 

Doğu Perinçek, "Teröristbaşı Öcalan'ın çiçeğini kabul ettiğine pişman mısın" sorusuna "7 milyar insan tweet de atsa o çiçeği yine alırdım" yanıtını verdi. Perinçek, “Gizli servisle çalıştınız mı” sorusuna da sinirlenerek, “Siz hangi cesaretle ülkenin en karakterli insanına bu soruyu sorabiliyorsunuz. Bu görüntüleri yayınlamazsanız namuslu değilsiniz” yanıtını verdi.

 

Politika