Skandal muamele! Sütyen takmadı diye...

Skandal muamele! Sütyen takmadı diye...

ABD'nin Florida eyaletinde yaşayan 17 yaşındaki Lizzy Martinez sütyen takmadan okula gitti. İlk dersten sonra Lizzy Martinez'i odasına çağıran okul müdürü Violeta Velazquez, genç kıza sütyen takmadığı için göğüs uçlarının...

ABD'nin Florida eyaletinde yaşayan 17 yaşındaki Lizzy Martinez sütyen takmadan okula gitti. İlk dersten sonra Lizzy Martinez'i odasına çağıran okul müdürü Violeta Velazquez, genç kıza sütyen takmadığı için göğüs uçlarının belli olduğunu ve arkadaşlarının dikkatini dağıttını söyledi. Genç kız müdür tarafından revire gönderildi. Revirdeki hemşire tarafından Martinez'in göğüslerine bant yapıştırılarak sınıfa dönmesi söylendi. 

4ae70c9200000578-0-image-a-9_1523066038237.jpg


Yaşananlar karşısında şaşkınlık geçiren Martinez ise kendi tabiriyle bu ''küçük düşürücü’ olaya dayanamayarak okuldan erken ayrıldı. Kızının başından geçenleri öğrenen anne Martinez okul yönetiminden şikayetçi oldu. Martinez’in yaşadıklarını sosyal medyada duyurmasıyla çok sayıda kişi okul yönetimini topa tuttu. Sosyal medyada kısa sürede Lizzy'e çok sayıda destek geldi. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya