Solhan Belediye Başkanı Yıldız: Borçsuz tek belediye benim, Komünist Başkan Maçoğlu devlete borcunu ödemiyor

Solhan Belediye Başkanı Yıldız: Borçsuz tek belediye benim, Komünist Başkan Maçoğlu devlete borcunu ödemiyor

Ömer Şahin, Bingöl Solhan'ın AK Parti’li Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız ile görüştü.

Ömer ŞAHİN
Bingöl’ün Solhan İlçesi son günlerde Millet Kıraathanesi tartışmasıyla gündemde.
35 bin nüfuslu ilçeye yaptırdığı millet kıraathanesine 5 milyon gibi fahiş bir para harcamakla suçlanan Solhan‘ın AK Parti’li Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız’dan ilginç bir savunma geldi. 
Yıldız, "İlçemizde insanlar, gençler mutlu. İşsizlik sorunumuz yok. Okumak, eğlenmek onların da hakkı" dedi.
Solhan’da istihdam odaklı proje ürettiklerini bu kapsamda 560 kişiyi iş sahibi yaptıklarını söyleyen Yıldız, yeni açılacak tekstil fabrikası ile 300 kişinin daha iş sahibi olacağını söyledi.

"Borcu olmayan tek belediye"
“İddia ediyorum Türkiye’nin borcu olmayan tek belediyesi Solhan’dır” diyen Yıldız, Tunceli Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu’na çattı. Ovacık’taki başkanlığı dönemini borçsuz tamamladığı iddiasının doğru olmadığını savunan Solhan Belediye Başkanı Yıldız: "Benim devlete borcum yok. Onlar devlete SGK primi vermez, vergisini ödemez, hatta bunu ödemeyi suç olarak görürler. Bunları ödemedikleri için de kendilerini borçsuz ilan ediyorlar” diye konuştu. 

Yüzen Ada
Dünyada örneği olmayan Yüzen  Ada Solhanlıların yüzünü güldürdü. Başkan Yıldız, son bir yılda 100 binden fazla insanın ziyarete geldiğini, yolların yapılması ile bu sayının katlanacağını söyledi. 

omer-yildiz-solhan.jpg

Abdulhakim Yıldız- Ömer Şahin