Somali’de milletvekillerinin kaldığı otele silahlı saldırı: Ölü ve yaralılar var

Somali’de milletvekillerinin kaldığı otele silahlı saldırı: Ölü ve yaralılar var

Somali’nin başkenti Mogadişu’da Somalili milletvekillerinin kaldığı otele düzenlenen silahlı saldırıda 3 kişi yaşamını yitirdi, 2 milletvekili yaralandı...

Somali’nin başkenti Mogadişu’da Somalili milletvekillerinin kaldığı otele düzenlenen silahlı saldırıda 3 kişi yaşamını yitirdi, 2 milletvekili yaralandı. Saldırıyı El Şebab örgütü üstlendi.

Somali'nin başkenti Mogadişu'da Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile aynı sokakta bulunan ve içinde Somalili milletvekillerinin kaldığı SYL Otel'e düzenlenen silahlı saldırıda 3 kişi yaşamını yitirirken 2 milletvekili yaralandı. Saldırıyı El Şebab örgütü üstlendi.

Somali'de Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile aynı sokakta bulunan ve içinde Somalili milletvekillerinin bulunduğu öğrenilen SYL Otel'e silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda otelde kalan 3 kişinin hayatını kaybettiği ve 2 milletvekilinin yaralandığı belirtildi. Saldırıyı El Şebab örgütü üstlenirken, örgüt üyesi 2 kişi de cansız ele geçirildi. Saldırıyı gerçekleştiren kişilerin polis üniformasıyla otele doğru yaklaştığı ve el bombalarıyla otele saldırdıkları duyuruldu. Güvenlik güçleri, otelde kalan 100 kişinin güvenli bir şekilde tahliye edildiğini açıkladı.

Son Dakika Haberleri