Son ankette sürpriz Akşener ve Babacan detayı...

Son ankette sürpriz Akşener ve Babacan detayı...

Area Araştırmanın son anketinde Deva Partisi lideri Babacan ve İYİ Parti lideri Akşener sürprizi yaşandı. Siyasi liderler konusundaki kanaatler konusunda Babacan ve Akşener'in son dönemde büyük bir sıçrama yaptığı görülüyor.

Area Araştırmanın son anketinde Deva Partisi lideri Babacan  ve İYİ Parti lideri Akşener sürprizi yaşandı. Siyasi liderler konusundaki kanaatler konusunda Babacan ve Akşener'in son dönemde büyük bir sıçrama yaptığı görülüyor. 

AREA Araştırma tarafından 12 büyükşehirde 2.212 kişi ile yapılan "Türkiye Siyasi Gündem Araştırması – Temmuz 2020" araştırmasından çarpıcı sonuçlar çıktı. Araştırmanın "Siyasi Liderlerle İlgili Kanaatler bölümündeki İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan detayı dikkat çekti. 

anket-a.jpg

 

Günboyu Gazetesi'nden Olgahan Karaoğlu'nun haberine göre;  Siyasi liderlerle ilgili genel kanaatiniz nedir? başlığı altında sorulan soruda Recep Tayyip Erdoğan hakkında olumlu kanaatte bulunanlar ilk sırada yer alırken ikinci sırada Meral Akşener yer alıyor. Devlet Bahçeli'nin üçüncü sırada yer aldığı ankette Ali Babacan; Kılıçdaroğlu, Davutoğlu ve Selahattin Demirtaş'ı geçerek 4. sırada yer aldı.  

AKŞENER'İN MECLİS HAMLESİ SORULDU

Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in geçtiğimiz ay başlattığı ve her grup toplantısında toplumun farklı kesimlerine kürsüyü bırakarak onların sorunlarını anlatmasına imkan tanıması da toplumun büyük çoğunluğundan destek gördü.Araştırma kapsamında sorulan "Meral Akşener'in Meclis’teki kürsüden esnafa, işsize, çiftçiye vb. toplumsal kesimlere söz hakkı vermesini nasıl karşılıyorsunuz?" sorusuna katılımcıların yüzde 54,2'si "destekliyorum", yüzde 31,4'ü "desteklemiyorum" yanıtını verdi. Fikir beyan etmeyenlerin oranı ise 14,4 oldu.  

anket-b.jpg

 

Ankette, "Meral Akşener'in Meclis kürsüsünden esnafa, işsize çiftçiye vb toplumsal kesimlere söz hakkı vermesini nasıl karşılıyorsunuz" sorusu da soruldu. 

Etiketler :