Son Tarih 15 Mayıs

Son Tarih 15 Mayıs

WhatsApp veri paylaşımıyla ilgili gizlilik sözleşmesini kabul etmeyen kullanıcıların hesaplarını askıya almaya hazırlanıyor.

WhatsApp üzerindeki görüşmelerinizin özel olmadığını en azından istenilirse bu bilgilere ulaşılacağını artık biliyorsunuzdur. Bu durumdan rahatsız olanlar veya bu durumun doğru olmadığını düşünenler uygulamayı kullanmayı bırakıp Telegram kimi farklı uygulamalara geçmeye başladı. Firma bu tepkiler ile her ne kadar sözleşmenin tarihini ötelesede geri çekmemeye kararlı.

Bu sözleşmenin kabul tarihini 8 Şubat’da onaylama şartı varken tepkilerden dolayı bu tarihi 15 Mayıs olarak belirledi. Firma kullanıcı kaybını göze almış olacakki  eğer bu sözleşmeyi kabul etmiyorsanız uygulamaya kullanamayacaksınız.

WhatsApp hesabınız silinebilir!

WhatsApp’ta 15 Mayıs’a kadar veri paylaşımıyla ilgili gizlilik sözleşmesini kabul etmeyen kullanıcılar mesaj gönderemeyecek ya da alamayacak. Bu kullanıcıların hesapları “aktif olmayan hesap” olarak tanımlanacak. Aktif olmayan hesapların da 120 gün sonra tamamıyla silineceği söyleniyor. WhatsApp‘ta arama ve bildirimler 15 Mayıs’tan sonra “kısa bir süre” daha çalışmaya devam edecek. Ancak teknoloji haberleri sitesi TechCrunch bu sürenin sadece “birkaç hafta”yla sınırlı olacağını yazdı.

Durum böyle olunca mevcut uygulama kullanıcıları kara kara düşünmeye başladı. Uygulamayı kullanıp kullanmama konusunda forum siteleri üzerinde büyük tartışmalar yaşanıyor. Kimileri zaten daha önce firmanın haberimiz olmadan verilerin kullanıldığını düşünüyor. Bunun özellikle Facebook hesaplarında çıkarılan reklamlardan kolayca anlaşıldığını iletiyor. Kimileri ise farklı uygulamalara geçmekte kararlı.

Bitcoin ve Ethereum sert düştü!

Bilim Teknoloji