SONAR açıkladı: 4 büyük muhalefetin oy oranı Cumhur İttifakı’nın üzerinde

SONAR açıkladı: 4 büyük muhalefetin oy oranı Cumhur İttifakı’nın üzerinde

Baskın seçim tarihii yaklaştıkça, anketler de bir bir açıklanmaya devam ediyor. Kamuoyu araştırma şirketi SONAR’ın son anketi, dört büyük muhalefet partisinin oy oranları toplamının Cumhur İttifakı’nın 2.7 puan üzerinde...

Baskın seçim tarihii yaklaştıkça, anketler de bir bir açıklanmaya devam ediyor. Kamuoyu araştırma şirketi SONAR’ın son anketi, dört büyük muhalefet partisinin oy oranları toplamının Cumhur İttifakı’nın 2.7 puan üzerinde olduğunu ortaya koydu.

KRT’de Çağlar Cilara’nın sorularını yanıtlayan Fidel Okan şu bilgileri verdi: “AKP-MHP ittifakı yüzde 50’yi geçemiyor. Yüzde 46.9 olan Cumhur İttifakı’nın karşısında yer alan CHP yüzde 23.8, İyi Parti-Saadet İttifakı yüzde 14.5, HDP ise barajı aşarak 11.3 oy oranına ulaşıyor.''

"CUMHUR İTTİFAKINI GEÇİYOR"

Fidel Okan’ın verdiği bu bilgiler üzerinden hesaplandığında muhalefetin dört büyük partisinin oy oranı 49.6 olarak ölçülüyor ve Cumhur İttifakı’nın 2.7 puan üzerine çıkıyor.

Okan, ankette İyi Parti ve SP’nin katılımcılara ayrı ayrı sorulduğunu, ittifak resmen kurulduğunda oy potansiyelinin artma eğiliminde olduğunu dile getirdi.

SONAR’ın bir önceki anketini de Fidel Okan açıklamıştı.