Songül Karlı'nın eski eşi Metin Yüncü’ye açtığı ‘dolandırıcılık’ davasında karar

Songül Karlı'nın eski eşi Metin Yüncü’ye açtığı ‘dolandırıcılık’ davasında karar

Songül Karlı'yı dolandırdığı iddiasıyla yargılanan eski eşi Metin Yüncü beraat etti

Şarkıcı Songül Karlı'nın kendisini dolandırdığı iddiasıyla eski eşi Metin Yüncü ve 2 sanığa açtığı davada karar çıktı.  Mahkeme, "Nitelikli dolandırıcılık" suçundan 3’er yıldan 10’ar yıla kadar hapisleri istenen üç sanık hakkında mahkûmiyetlerine yeterli delil elde edilemediğinden beraatlerine hükmetti.

Songül Karlı, eski eşi Metin Yüncü’nün kendisinden aldığı vekaletnameyle arsasını izinsiz olarak sattığı ve parasını vermediği iddiasıyla şikâyetçi olmuştu. Karlı’nın şikayetiyle Yüncü’nün de aralarında olduğu üç kişi hakkında soruşturma yapılmış ve "Nitelikli dolandırıcılık" suçlamasıyla dava açılmıştı.

İstanbul 6.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada,  Karlı ve sanıklar katılmazken; taraf avukatları hazır bulundu.

Savcı eski eşe ceza istemişti

Duruşma savcısı geçen celse sanıklar Metin Yüncü ve Sezai Temuroğlu’nun fikir ve eylem birliği içerisinde "Nitelikli dolandırıcılık" suçunu işledikleri gerekçesiyle ayrı ayrı 3 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası, sanık Ali Barbaros Ataç için ise beraat  talep ettiği mütalaasını tekrar etti.

Avukatları beraatlerini talep etti

Sanık Metin Yüncü'nün avukatı Cansu Akdağ, mütalaaya katılmadıklarını belirterek "Nitelikli dolandırıcılık suçunu işlediğine dair şikayetçinin soyut iddialarının dışında dosyada hiçbir delil yoktur. Vekaletnamenin verildiği tarihten 2 yıl sonra şikayetçi ile müvekkilim canlı yayında evlenmişler, 5 yıl sonra da anlaşmalı olarak boşanmışlardır. Hileli şekilde dolandırıldığını iddia eden kişinin bu şekilde evlenmesi ve anlaşmalı boşanması olağan değildir. Bu nedenle beraat talep ediyoruz" dedi. Sanık Sezai Temuroğlu'nun avukatı Oya Öztürk de aradan 10 yıl geçtikten sonra yapılan şikayetin intikam amacıyla yapıldığını belirterek beraat talebinde bulundu.

Üç sanığa da beraat verildi

Mahkeme heyeti, sanıklar Metin Yüncü, Sezai Temuroğlu ve Ali Barbaros Ataç hakkında atılı suçu işlediklerine dair soyut iddia dışında mahkumiyetlerine yeterli, her türlü şüpheden uzak, inandırıcı bir delil elde edilemediği gerekçesiyle beraatlerine karar verdi. Sanık Metin Yüncü hakkındaki yurt dışına çıkış yasağının da kaldırılmasına hükmedildi. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Yargı