Sony 2 milyon VR2’nin üretilmesi için sipariş verdi

Sony 2 milyon VR2’nin üretilmesi için sipariş verdi

Sanal gerçeklik, yani VR henüz oyun dünyasının itici gücü haline gelmemiş olsa da, bu durumun yakın gelecekte değişmesi bekleniyor. Çünkü önümüzdeki bir kaç yıl içinde VR oyunlarının çok daha popüler hale geleceğine neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.

Bu alana yatırım yapan şirketlerin başında gelen Sony, yakında çıkaracağı PlayStation VR2 ile bu alanda kullanıcılara sunduğu teknolojiyi güncellemeye hazırlanıyor. Heyecanla beklenen PlayStation VR2’nin önümüzdeki ayın ilk aylarında kullanıcılarla buluşması bekleniyor. Çıkış tarihi yaklaşan yeni VR2 gözlüğü için hazırlıklarını sürdüren Sony, bu yeni ürününden oldukça umutlu. Öyle ki şirket daha şimdiden çok sayıda PS VR2 sipariş etmiş durumda.

Sony, PlayStation VR2 kulaklığını tanıttı

Bloomberg’ün haberine göre Sony, PlayStation 5’in de daha yaygın hale gelmesinden cesaret alarak, ilk aşamada üreteceği PlayStation VR2 sayısını kayda değer ölçüde arttırdı. Şirketin üretim tesislerine 2 milyon PS VR2 sipariş ettiği söyleniyor.

Bloomberg tarafından paylaşılan bilgilere göre Sony, aynı zamanda yeni VR cihazının çıkışıyla birlikte PlayStation 5 satışlarının da yeniden artışa geçmesini bekliyor. Bu iki cihazı birlikte pazarlamak için de kayda değer bir bütçe ayrılacağı söyleniyor. Görünen o ki Japon teknoloji devi, VR konusunda yaptığı atılımın oyuncuları etkileyerek PlayStation 5’i daha ilgi çekici hale getireceğine inanıyor. PS VR2’nin bu beklentileri karşılayıp karşılayamayacağını bekleyip göreceğiz. Ancak Sony’nin yakında piyasaya süreceği ürüne bu kadar güveniyor olması umut verici.

Pixel 7 ve Pixel 7 Pro tasarımı tüm hatlarıyla görüldü