Sony Mobile Çin’de akıllı telefon fabrikasını kapatıyor

Sony Mobile Çin’de akıllı telefon fabrikasını kapatıyor

Sony Mobile ’ın, Çin’de yer alan akıllı telefon fabrikasını kapatacağı açıklandı. Ancak Sony, en büyük akıllı telefon fabrikalarından birini kapatacak

Sony Mobile ’ın, Çin’de yer alan akıllı telefon fabrikasını kapatacağı açıklandı. Ancak Sony, en büyük akıllı telefon fabrikalarından birini kapatacak olmasına rağmen, telefon sektöründen çekilmeyeceğini belirtiyor.

Akıllı telefon sektöründe kırılma 2014 yılında başlamış ve bu süreçte birçok firma pazardaki payını kaybetmeye başlamıştı. Özellikle Çin merkezli üreticilerin devreye girmesi ile HTC, LG ve Sony mobile gibi dev isimler Android telefon satışlarında dibi görmüştü. Ancak bu firmaların tek alanı telefon olmadığı için bir şekil hala pazarda tutunmayı başarmışlardı.

Bu süreçte yaprak dökümüne Sony’nin dahil olacağı ve mobil sektörden tamamen çekileceği bile gündeme gelmişti. Ancak bu iddialara Sony cephesinden açıklama gelmiş ve telefon sektöründen çekilmeyeceklerini açıklamıştı. Bugün ise ilginç bir haber ortaya çıktı.

sony mobile

Sony, geçtiğimiz günlerde akıllı telefon departmanında çalışan 200 kişiyi işten çıkarmıştı. Bugün ise Sony Mobile’ın Çin’deki en büyük akıllı telefon fabrikalarından birini kapatacağı ortaya çıktı. Bu haberin ortaya çıkmasının ardından Sony cephesinden yine açıklama geldi  ve mobil sektörden yine çekilmeyeceklerini belirttiler.

Sony’nin, mobil alandaki maliyetlerini düşürmek için böyle bir yöntem uygulayacağı söyleniyor. Pazar payı yok denecek kadar az olan Sony’nin neden hala ısrar ettiği bilinmiyor. Umarız Sony, mobil yerine başka özellikle lider olduğu oyun alanına daha fazla yatırımlar yapar.

Samsung’un yeni işlemcisi Exynos 9710 sızdı!

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji