Sony Xperia 5 II Android 11'e yükseltildi

Sony Xperia 5 II Android 11'e yükseltildi

Sony Xperia 5 için Android 11 güncellemesini aldıktan bir hafta sonra, halefi Sony Xperia 5 II de en son güncellemeyi alıyor. Avrupa ve Güney Doğu Asya’dan başlayarak dağıtımına başladığı yeni güncelleme sadece 710MB boyutunda geliyor.

Diğerlerinin yanı sıra sohbet balonları, elden geçirilmiş bildirim yönetimi ve tek seferlik izinler gibi standart Android 11 eklemeleri geliyor. Xperia 5 güncellemesinde olduğu gibi, buradaki değişiklik günlüğü değişikliklerin tam listesini göstermez ve güvenlik yaması ayrıntılarını onaylamaz.

sony-xperia-5.jpg

Sony kısa süre önce resmi blog sayfasında Xperia 1 II, Xperia 5 II, Xperia 10 II, Xperia 1 ve Xperia 5 modellerine Android 11 güncellemesini vereceğini belirtmişti. Beklenen tarih ise Ocak-Şubat 2021 dönemiydi. Görünüşe göre marka sözünü tutmuş. Bugün itibarıyla Sony Xperia 5 II için Android 11 güncellemesi OTA kanalı üzerinden dağıtılmaya başlandı. Güncelleme Avrupa, Rusya, Güney Doğu Asya olmak üzere birçok bölgeden indirilebiliyor. Güncelleme size de geldiyse, Ayarlar > Sistem güncellemesi bölümünden kontrol edebilir ve cihazınızı en son yazılımına yükseltebilirsiniz.

710 MB’lık bir güncelleme hiçbir şekilde küçük olmasa da, Android 11 güncellemesinden çok daha küçük. gelen çok sayıda rapor, en son işletim sistemi yapılarının artık dünya genelinde / r / SonyXperia alt dizininde kullanıma sunulmaya başladığını doğruluyor. Ne yazık ki, Android 11’e yükseltme yapan Xperia 1 ve 5 sahipleri için çok fazla değişiklik yok. Ancak, Pixel donanımında görülen “temel” Android 11 yapısının bir parçası olarak görülen tüm önemli değişikliklere erişilebilecek.

Half Life 3 geliştirme aşamasında olabilir!

Bilim Teknoloji