'Sorumluluğu üstlenmem' diyen AKP'li yönetici istifa etti

'Sorumluluğu üstlenmem' diyen AKP'li yönetici istifa etti

AKP'nin Konya Halkapınar İlçe Başkanlığı görevini yürüten Mehmet Kurun, "AK Parti'nin oyları eriyor, sorumlusu ben ve arkadaşlarım değil"

'Sorumluluğu üstlenmem' diyen AKP'li yönetici istifa etti. AKP'nin Konya Halkapınar İlçe Başkanlığı görevini yürüten Mehmet Kurun, "AK Parti'nin oyları eriyor, sorumlusu ben ve arkadaşlarım değil" diyerek istifa etti.

Yaklaşık 2 yıldır AKP Halkapınar İlçe Başkanlığı görevini yürüten Mehmet Kurun ve yönetimi görevlerinden istifa etme kararı aldı.

Kurun, AKP İl Başkanlığı'na gönderdiği istifasında 24 Haziran seçimlerinde yüzde 76.6 gibi bir oy aldıklarını belirtti ve şunları kaydetti:

"Maalesef ki, yerel seçimlere girerken yapılan yanlışlara ve hatalara defaten uyarıda bulunmama rağmen bunlar dikkate alınmamış ve AKP'nin oylarının erimesine sebep olmuştur. Bu sebeple ve gerekçelerle o hataların sebebi olmadığım halde, sorumluluğun tarafıma yüklenmesini gibi ağır bir yükü taşıyamayacağımı belirtiyor, AKP Halkapınar İlçe Başkanlığı görevimden istifa ediyorum."

'OYLAR ERİYOR SORUMLUSU BEN VE ARKADAŞLARIM DEĞİL'

Partisine üyeliğinin ve bağımlılığının devam edeceğini belirten Mehmet Kurun, Sözcü'den Mehmet Ali Kayacı'ya yaptığı açıklamada, "Gönlüm öyle istedi. Kendi rızamla, ben ve yönetimim de dahil hepimiz istifa ettik. İl başkanlığının, birilerinin ya da sorumlu milletvekillerinin hatalarının sorumlusu ben ve arkadaşlarım değil" ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika