Sosyal medyada gündem oldu: Soylu neden yer sofrasında?

Sosyal medyada gündem oldu: Soylu neden yer sofrasında?

İçişleri Bakanı Soylu'nun ziyaret ettiği Belbuka Kalekol Üs Bölgesi Komutanlığında verdiği fotoğraf sosyal medyada gündem oldu.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2021 yılına Van'ın Çatak ile Şırnak'ın Beytüşşebap ilçeleri arasındaki Kato Jirka bölgesinde yer alan Belbuka Kalekol Üs Bölgesi Komutanlığında girdi. Bakan Soylu burada askerlerle vakit geçirirken, hep birlikte yemek de yediler.

İçişleri Bakanı Soylu’nun askerlerle birlikte yerde yemek yerken verdikleri fotoğraf, sosyal medyada tartışmalara neden oldu. CHP eski milletvekili gazeteci Barış Yarkadaş, "Askerliğimi Van'da fotoğrafçı olarak yaptım. Görevim dolayısıyla huduttaki tüm karakollara defalarca gittim. Bırakın yer sofrasını, Alay Komutanımız Naim Babüroğlu, tüm karakollara güneş enerjisiyle çalışan duşakabinlerle donattı. Bu fotoğraf siyasi şovdan başka bir şey değil" diyerek fotoğrafa tepki gösterdi.

CHP eski milletvekili Hüsnü Bozkurt, “1967-1987 tam 20 yıl giydim o ŞANLI üniformayı. Hiç böyle YERDE yemek yemedim,yiyeni de görmedim.1974 Kıbrıs H. günlerinde İpsala’da çadırlı ordugâhda bile bütün karargâh yemekhane çadırında portatif masalarda, portatif sandalyelere oturarak yedik 3 öğün yemeğimizi. Bu nedir?” diyerek fotoğrafa tepki gösterdi. Tuğamiral iken ordudan FETÖ gerekçesi ile istifa eden Türker Ertürk ise, “Gerçekten masa mı yoktu? Yoksa halkı kandırmak ve istismar etmek için pazarlama (marketing) tekniği olarak mı yaptınız?” ifadeleriyle fotoğrafa tepki gösterdi. 

Kaynak:Haber Kaynağı

GENEL