Sosyal medyadaki görüntüleriyle gündem olan öğretmen: ÇOCUKLARI AFFETTİM

Sosyal medyadaki görüntüleriyle gündem olan öğretmen: ÇOCUKLARI AFFETTİM

Ankara'da, özel okulda sınıfta öğrencisi el kol hareketleri yaparken çekilen görüntüsü sosyal medyada yayınlanan öğretmen Eyup Sağlık (56), "Ben çocukları affettim; ama soruşturma sonucunda ne olacak bilemiyorum" dedi.

Ankara'nın Sincan ilçesindeki özel lisede eğitim gören 10'uncu sınıf öğrencisi, ders sırasında İngilizce öğretmeni Eyup Sağlık'ın karşısında dans ederek çeşitli hareketler yaptı. Bu sırada yaşananları cep telefonuyla kayıt altına alan başka bir öğrenci de görüntüleri sosyal medyada paylaştı. Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü, sosyal medyada tepki çeken görüntüler üzerine soruşturma başlattı.

'BEN ÇOCUKLARI AFFETTİM'

Eyup Sağlık, 35 yıllık eğitimci olduğunu ve emekli olduktan sonra özel okulda görev yapmaya başladığını belirterek, "Salı günü 10'uncu sınıfların dersine girmiştim. Normalde okulda telefon yasak; ama öğrenciler bazı İngilizce kelimelerin anlamına bakar diye telefon kullanmalarına müsaade ediyordum. O sırada ders anlatırken ve notlara bakarken çocuğun birinin yanıma geldiğini ve yüzümde bir şeyler yaptığını fark ettim. Dans falan ediyordu. Ben de aniden karşımda görünce şok oldum. Gerçekten ne yapacağımı bilemedim, çocuğun elinden tuttum ve yerine oturttum. Ertesi gün başka bir kız öğrenci de para kazanmak amacıyla bunu sosyal medyaya atmış. Sonra görüntüyü çeken çocuk, ailesi ve diğer çocuk gelip özür diledi. Ben çocukları affettim; ama soruşturma sonucunda ne olacak bilemiyorum" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Eğitim