Sosyal mesafeli maçta tarihi skor! 37-0 mağlup oldular

Sosyal mesafeli maçta tarihi skor! 37-0 mağlup oldular

Almanya Bölgesel Ligi ekiplerinden Molzen, koronavirüs vakası nedeniyle sosyal mesafe uygulayınca rakibi SV Holdenstedt'e 37-0 mağlup oldu.

Almanya Bölgesel Ligi ekiplerinden Molzen, koronavirüs vakası nedeniyle rakibi SV Holdenstedt'e 37-0 mağlup oldu. Molzen, karşılaşmanın başka bir tarihe ertelenmesini istemişti.

Almanya Bölgesel Ligi'nde oynanan Molzen-SV Holdenstedt karşılaşması koronavirüs nedeniyle tarihi bir skora sahne oldu. SV Holdenstedt takımından bir kişinin koronavirüs testi pozitif olan bir kişiyle temas kurması üzerine Molzen, karşılaşmanın başka bir tarihe ertelenmesini istedi. Ancak bu istek karşılık bulmadı.

MAÇ ERTELENMEYİNCE TEPKİ OLARAK YAPTILAR

Skor’un haberine göre Molzen’in başkanı Patrik Ristow maç öncesi, Holdenstedt’in önceki hafta karşılaştığı Eddelstorf takımında bir kişinin korona testinin pozitif çıktığını ve rakiplerinin risk içerdiğini belirterek erteleme istedi. Ancak Molzen’in erteleme talebi as takımlarda kabul edilirken, PAF maçları için ret geldi. Holdenstedt oyuncularının testleri negatif çıksa da temastan sonra 14 günlük kuluçka döneminin sonuçlanmadığını belirten ev sahibi takım, maça çıkmama cezası almamak için ilginç bir yol buldu. Sosyal mesafe kuralına uyan, her türlü temastan kaçınan ve maç boyu saha dışındaymış gibi korona protokolüne uygun davranan Molzen, Holdenstedt’e tarihi bir skorla mağlup oldu.