Soylu, ‘Emniyet’teki krizi’ yazan Gazeteci Barış Pehlivan’ı hedef aldı

Soylu, ‘Emniyet’teki krizi’ yazan Gazeteci Barış Pehlivan’ı hedef aldı

İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ile arasının iyi olmadığını yazan Gazeteci Barış Pehlivan,İçişleri Bakan Süleyman Soylu tarafından hedef alındı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ile aralarında gerginlik olduğuna dair iddiayı içeren yazı nedeniyle Cumhuriyet gazetesini hedef aldı.

"Bu habercilik hastalıklı" diyen Soylu, yazının sahibi Barış Pehlivan'ı işaret ederek "Bu çocuklar hasta" dedi.

Pehlivan'ın yazısı sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Cumhuriyet gazetesinin işyeri hekimi vardır muhakkak... Bu habercilik hastalıklı... Çünkü bu çocuklar hasta. Tedaviye ihtiyaç var... Gecikmeyin" ifadelerini kullandı. Pehlivan'ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

EMNİYET’TE YİNE KRİZ

Bir süredir duyuyordum. Ama inanmıyordum. İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş’tan söz ediyorum. Malum, eski müdür Mustafa Çalışkan’la İçişleri Bakanı Soylu’nun arası iyi değildi. Görevden alınması için çok uğraştı. Başardı da. Ama gelgelelim, Emniyet kulislerine göre Soylu, yeni müdürden de pek memnun değilmiş. Biz Boğaziçi olaylarındaki, İstanbul Sözleşmesi eylemlerindeki hadiseleri konuşurken, meğer yukarılarda da başka bir rahatsızlık varmış. Unutmayalım, Zafer Aktaş yeni müdürlerden değil. AKP hükümetinden önce de kritik görevler yapmış, hatta daha 90’lı yıllarda FETÖ’ye hedef olmuş bir isim. Dediğim gibi, ihtimal vermemiştim. Ama “bir bilen” bazı fotoğraflara işaret etti. 3 Nisan tarihinde İçişleri Bakanı Soylu’nun başkanlığında Sultangazi Güvenlik Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıyı hem İstanbul Emniyet Müdürlüğü hem İçişleri Bakanlığı sosyal medya hesabından paylaştı. Fakat... Bakanlığın paylaşımında İstanbul Emniyet Müdürü’nün de toplantıda olduğu yazmıyor. Mesele bundan ibaret değil. Yukarıdaki ilk paylaşım bakanlığın, ikincisi Emniyet Müdürlüğü’nün. Görüldüğü gibi; bakanlığın paylaşımında sağ taraftaki kişi kesilmiş. Sadece eli görünüyor. Emniyet’in fotoğrafına bakınca anlaşılıyor ki, kesilen kişi İstanbul Emniyet Müdürü Aktaş’tan başkası değil. Sahi, bakanlık bunu neden yapar, bilmiyorum. Ama kabine değişecek, Emniyet müdürleri de değişecek, diye konuşulurken bakalım kim gidecek ve kim kalacak?  diye ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem