Soylu: "Hadi ve Süleyman Özışık hakkında suç duyurusunda bulunacağım"

Süleyman Soylu: "Hadi ve Süleyman Özışık hakkında suç duyurusunda bulunacağım"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sedat Peker'in yayınladığı son videolar hakkında SuperHaber'den Cengiz Er'e çok özel açıklamalar yaptı... 'Arabuluculuk" iddiasını yalanlayan Soylu,  Hadi Özışık veya Süleyman Özışık ile yakın zamanda görüşmediğini açıladı. Bakan bu iki isim hakkında suç duyurusunda bulunacağını da belirtti.

"Hadi ve Süleyman Özışık hakkında suç duyurusunda bulunacağım"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sedat Peker'in yayınladığı son videoları izlediğini ve  büyük şok yaşadığını dile getirdi.

Soylu, Hadi Özışık ile Süleyman Özışık kardeşleri tanıdığını belirterek, "Yıllardır birlikte teşrik-i mesai  mesaide bulunduğumuz arkadaşlar bunlar, şaşkınım." dedi.

Özışık ile görüşmedim

Sedat Peker ile hayatında hiç tanışmadığını söyleyen İçişleri Bakanı, SuperHaber'e yaptığı açıklamada, kendisi ile gerçekleştirildiği öne sürülen "arabuluculuk" ziyaretinin hiç yaşanmadığını vurguladı.

Soylu iddiaya ilişkin, "Süleyman Özışık ile en son geçen yıl haziran ayında görüştüm, yakın zamanda Süleyman Özışık ile temasımız olmadı." ifadelerini kullandı.

Kendisine bir kumpas kurulduğunu da söyleyen Soylu sözlerine şöyle devam etti;

"Yakından tanıdığımız arkadaşlar ismimizi kullanarak bir mafya lideri ile bana tuzak ve tezgah kurdular. sabah Hadi Özışık ile Süleyman Özışık hakkında suç duyurusunda bulunacağım."

Keşke bugünleri görmeseydim

Yaşananlar nedeniyle oldukça üzgün olduğu gözlenen Soylu, SuperHaber'e yaptığı açıklamaları, "PKK ille terör örgütleri ve çeteler ile bu kadar mücadele veriyoruz, keşke başıma bir şey gelseydi de bugünleri görmeseydim." sözleriyle bitirdi.
 

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika