Soylu: İstediğimiz sözleşmeyi imzalarız, istediğimizden çıkarız

Soylu: İstediğimiz sözleşmeyi imzalarız, istediğimizden çıkarız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: İstanbul Sözleşmesi üzerinden haksız bir ithamla karşı karşıya kaldık. Biz egemen bir devletiz. İstediğimiz uluslararası sözleşmenin altına imza atarız, istediğimizden çıkarız.

Türkiye, bir gece yarısı çıkan Resmi Gazete nüshasında Cumhurbaşkanı Kararı ile İstanbul Sözleşmesinden çekildiğini öğrendi. Günlerdir gündemdeki tartışmaya ilişkin pek çok kesimden tepki ve destek açıklamaları geldi. Kadınlar her gün sokağa çıkarak eylem yapıyor, her akşam saat 21.00'de evlerinden tencere ve tavalarla kararı protesto ediyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise konuya ilişkin 'keyfiyet' olarak değerlendirilen bir açıklamada bulundu. Bakan Soylu, "İstanbul Sözleşmesi üzerinden haksız bir ithamla karşı karşıya kaldık. Biz egemen bir devletiz. İstediğimiz uluslararası sözleşmenin altına imza atarız, istediğimizden çıkarız. Cumhurbaşkanlığı kararıyla kararnamesini ayır edemeyenler maalesef bu konudaki değerlendirmeleri istedikleri gibi yapmaya çalışıyorlar. Her şeyi siyasal istismar haline getirmeye çalışıyorlar." diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem