Soylu'dan 29 Ekim mesajı: "2023'e ait hedeflerimize ulaşmak, 1923'teki o şerefli imzanın sahiplerine güzel bir yüzüncü yıl karnesi getirmeye kararlıyız"

Soylu'dan 29 Ekim mesajı: "2023'e ait hedeflerimize ulaşmak, 1923'teki o şerefli imzanın sahiplerine güzel bir yüzüncü yıl karnesi getirmeye kararlıyız"

İçişleri Bakanlığı Süleyman Soylu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle bir mesajda, "2023'e ait hedeflerimize ulaşmak, 1923'teki o şerefli imzanın sahiplerine güzel bir yüzüncü yıl karnesi getirmeye kararlıyız" dedi.

İçişleri Bakanlığı Süleyman Soylu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle bir mesaj paylaştı. Bakan Soylu, kutlama mesajında, "Türkiye Cumhuriyeti bugün de yine sömürgeciliğin ve çatışmanın hakim kılınmak istendiği bir dünyada inançlarından, vatan sevgisinden ve insanlıktan yana tavır alarak yoluna devam etmektedir" ifadesini kullandı. Soylu, şu ifadeleri kullandı: "Biz çocuklarımıza terörü miras bırakmayacağız. Biz çocuklarımıza fakirliği, demokrasi dışı müdahaleleri, emperyalist baskılarla inançlarımızdan ve değerlerimizden ayrılmış, mazisini unutmuş, köklü devlet geleneğinden sıyrılmış bir ülke bırakmayacağız. Bilâkis, 2023’e ait tüm hedeflerimize ulaşmak ve 1923’teki o şerefli imzanın tüm sahiplerine güzel bir yüzüncü yıl karnesi getirmeye kararlıyız, bunun heyecanını duymaktayız. İşte bu duygu ve düşüncelerle bu aziz millete tarih sahnesinde yeni bir perde, bizlere yeni bir ufuk açan güzel Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş bütün kahramanlarımızı, aziz şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı gurur ve coşkuyla kutluyorum."  

Politika