Soylu'dan CHP mitingi açıklaması: Siyaset kurnazlıkla değil asaletle yürütülür

Soylu'dan CHP mitingi açıklaması: Siyaset kurnazlıkla değil asaletle yürütülür

CHP'nin Mersin Cumhuriyet Meydanı'nda yapmak istediği mitinge izin çıkmadı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu bununla ilgili açıklamada bulundu. İçişleri Bakanı Soylu ise yanıt verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Mersin Cumhuriyet Meydanı’nda miting yapılmasına izin verilmediğini yönündeki açıklamasının ardından sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaparak, “Mersin Cumhuriyet Meydanı, 2014 yılından bu yana siyasi partilere miting alanı olarak verilmemiştir” dedi.

Bakan Soylu, paylaşımında, “Kemal Kılıçdaroğlu’na: Siyaset, kurnazlıkla değil asaletle yürür. Mersin Cumhuriyet Meydanı, 2014 yılından bu yana siyasi partilere miting alanı olarak verilmemiştir. Acizliğe ve yalana başvurulması ve siyasi mağduriyet üretme çabası, siyasi ahlakla bağdaşmaz” ifadelerini kullandı.

Paylaşımda ayrıca, 2014 yılından itibaren mitinglerin Eski Tevfik Gür Stadyumu’nun yanında yapıldığı belirtilerek, o tarihten bu yana siyasi partiler yapmış oldukları mitinglerin listesi verildi.

Kaynak:İHA

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika