Soylu’dan flaş kayyum açıklaması!

Soylu’dan flaş kayyum açıklaması!

Van, Diyarbakır ve Mardin büyükşehir belediyelerine atanan kayyumlar hakkında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Seçilmişlikten başka bir

Van, Diyarbakır ve Mardin büyükşehir belediyelerine atanan kayyumlar hakkında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Seçilmişlikten başka bir şey söylemiyorlar. Seçilmişlik elbette ancak yine Batı’nın kendi deyimiyle karşılık vermek zorundayım. Demokrasi bir Truva Atı değildir. Seçimler de bir hukuk mahkemesi değildir. Seçime girerek yasalar karşısında aklanamazsınız" dedi.

Soylu, "O teröristlere moral de mama da o belediyelerden gidiyor. Biz saf değiliz, kimse kusura bakmasın. Çocuklarımıza dağda terörist kovalatırken, teröristin buralardan milletin vergisi ve parasıyla destek almasına izin veremeyiz. Üç gündür her türlü itirazı ortaya koyuyorlar. Hukuk metinlerinin kelimelerinden değil, neredeyse hecelerinden pozisyon almaya çalışıyorlar. Daha üç gündür bir tanesi çıkıp, ‘Benim PKK ile bir işim yok, terörün de PKK’nın da karşısındayım, bana iftira atılmıştır’ demedi. Allah muhafaza. Biz hepimiz birtakım iftiralarla karşı karşıya kaldığımızda hemen müdahale ediyoruz. Bir gazete yazmışsa, tekzip etmeye çalışıyoruz. Hakaret edilmişse peşine düşüyoruz. Yüzümüze kara çalınmasın diye" diye konuştu.

Soylu açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Terör örgütü ile iltisakı olduğu için görevden alınmıştır’ denmesine rağmen ‘Böyle bir şey söz konusu değildir’ kimse demedi. Çünkü böyle bir ihtiyaçları yok. Savunanlar da ‘İlgisi yoktur’ diyemiyor. Seçilmişlikten başka bir şey söylemiyorlar. Seçilmişlik elbette ancak yine Batı’nın kendi deyimiyle karşılık vermek zorundayım. Demokrasi bir Truva Atı değildir. Seçimler de bir hukuk mahkemesi değildir. Seçime girerek yasalar karşısında aklanamazsınız. Böyle bir hukuk terminolojisi de yok.

Geçen dönem aynı suçtan aldığımız adamın ısrarla belediye başkanı yaptı. Bu kabahat değildir. Belediye meclis üyesinin bahçesine gömülü 44 kilogram patlayıcı yeni bulundu. Bu da kabahat değildir ama PKK ile iltisaklı kişilere müdahale ettiğimiz için biz kabahatli olduk.

Silopi'de 3 şehidimiz var. Ne için mücadele verdiğimizi biliyoruz, yolumuzdan dönecek değiliz. Ne demokrasiyi, hukuku, tarihi anlamışlar. Aklımızı kiraya vermedik, PKK'yı dün tanımış değiliz. Algıyı nasıl yönettiklerini ezbere biliyoruz.

PKK'nın esrar sevk etmesini engellediğimizde Avrupa kimyasal esrarı devreye sokarak PKK ağını destekliyor. Sanal bahis bizim en güçlü mücadele alanımızdan biri olmalıdır. Sanal bahsin 50 milyar dolar bütçesi var Türkiye'de. Diyarbakır'da bir kadın benim ailemi de ocağımı da burada yaktılar' dedi. Onun üzerinde sanal bahsin oynandığı yer tespit edilip gereği yapıldı.

Bir yeri kapattığımız zaman başka bir yer açılıyor. Şebekeler, uyuşturucuyu ve kaçak göçü yeni bir gelir alanı olarak görüyor. Devletin tüm kurumlarının koordinasyon içinde çalışması temel sorumluluğumuz.

Uyuşturucu satıcısına teröristle aynı muamaleyi yapıyoruz demiştik. Hâlâ aynı noktadayız."