Soylu'dan 'TAMAM' ve 'SIKILDIK' açıklaması: Sosyal medya takibi yapacağız

Soylu'dan 'TAMAM' ve 'SIKILDIK' açıklaması: Sosyal medya takibi yapacağız

İstanbul'da Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı'na katılan İçişleri Bakanı Soylu, "Dijital ortamdaki güvenliği tesis etmek maksadıyla, özellikle sosyal medyada terör örgütü propagandası veya başka türlü provokasyonların ortaya...

İstanbul'da Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı'na katılan İçişleri Bakanı Soylu, "Dijital ortamdaki güvenliği tesis etmek maksadıyla, özellikle sosyal medyada terör örgütü propagandası veya başka türlü provokasyonların ortaya getirilmesi, dijital seçim çalışmalarını engellemeye yönelik siber suçların takibini yapmak maksadıyla da, ilgili birimlerimiz görevleri başında olacaktır" diye konuştu.

Sosyal medyada bir akım daha S I K I L D I K
Twitter kullanıcıları, Erdoğan'a ' TAMAM ' dedi?

Kampanya döneminde dijital alanda da çalışma yürüteceklerini belirten Soylu, şunları söyledi: "Dijital ortamdaki güvenliği de tesis etmek maksadıyla, özellikle sosyal medyada terör örgütü propagandası veya başka türlü provokasyonların ortaya getirilmesi, dijital seçim çalışmalarını engellemeye yönelik siber suçların takibini yapmak maksadıyla da, ilgili birimlerimiz görevleri başında olacaktır. Elbette ki burada dikkat edeceğimiz en önemli konu, güvenliği bahane edip ifade özgürlüğünün önüne geçmemektir. Hayatımızın genel gidişatını yönetme yetkisini, ne kadar vergi vereceğimizi, nasıl bir kanun anlayışıyla yaşayacağımızı belirleyecek kişileri seçiyoruz. Bu önemli bir karardır. Esas olan özgürlüğü temin etmektir. Güvenlik, özgür bir ifade ve tercih ortamını sağlamak için vardır. Bu itibarla bizim temel sorumluluğumuz, birilerinin başkalarının özgürlük alanına müdahil olamayacağı, tercihlerin özgürce yapılabileceği güvenli bir ortamı tesis etmektir." 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem