Soylu’ya ‘hakaret eden’ kişi seminere katılma şartıyla serbest bırakıldı

Soylu’ya ‘hakaret eden’ kişi seminere katılma şartıyla serbest bırakıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında hakaret içeren paylaşımlar yaptığı belirtilen S.E., gözaltına alındı. S.E., emniyetteki işlemleri tamamlanarak Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya sosyal medya üzerinden hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan bir kişi, sevk edildiği hakimlikçe, "İstanbul Anadolu Adliyesi Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nün belirlediği yerde haftada en az bir kez olmak üzere öfke kontrolü semineri ve seanslarına katılma" şartıyla serbest bırakıldı.

Facebook üzerinden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında hakaret içeren paylaşımlar yaptığı belirtilen S.E., gözaltına alındı. S.E., emniyetteki işlemleri tamamlanarak Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edildi. Basın Suçları Soruşturma Bürosu'nca ifadesi alınan S.E.,, söz konusu paylaşımın yapıldığı hesabın kendisine ait olduğunu belirterek, 'hakaret içeren paylaşımı yapıp yapmadığını hatırlamadığını' savundu. Geçirdiği rahatsızlık nedeniyle psikiyatrik tedavi gördüğünü ve ilaç kullandığını, bu nedenle de gündelik hayatta öfkesini kontrol edemediğini dile getiren S.E., paylaşımı nedeniyle İçişleri Bakanı Soylu'dan özür dilediğini aktardı. S.E., daha sonra "kamu görevlisine alenen hakaret" suçunu işlediği gerekçesiyle hakkında "öfke kontrolü seminer programına katılması" şartını içeren adli kontrol tedbiri uygulanması istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi. Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, savcılığın talebini kabul ederek, şüpheli S.E.'nin, "İstanbul Anadolu Adliyesi Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün belirlediği yerde en az haftada bir olmak üzere öfke kontrolü semineri ve seanslarına katılma" ve "konutunu terk etmeme" şartlarını içeren adli kontrol hükümleri kapsamında serbest bırakılmasına karar verdi.

Politika