Söz düellosu sürüyor: DEVA Partisi’nden MHP'ye üstü kapalı sert tepki!

Söz düellosu sürüyor: DEVA Partisi’nden MHP'ye üstü kapalı sert tepki!

DEVA Partisi, MHP ile aralarındaki polemiğe sosyal medya hesabından cevap verdi.  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile MHP Genel Başkanı ...

DEVA Partisi, MHP ile aralarındaki polemiğe sosyal medya hesabından cevap verdi. Parti'nin, sosyal medya hesabından MHP'ye üstü örtülü sert tepki geldi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında süren söz düellosuna, MHP'ye gün içinde sert bir açıklama gelmişti.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan'ın , MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin DEVA partisi ile ilgili "FETÖ projesidir. Pensilvanya kaynaklıdır." sözlerine tepki göstererek, "Bunlar deli saçması iddialar. Evet, DEVA Partisi bir projedir ama bu bir Anadolu projesidir. Bir Trakya projesidir" ifadelerini kullanmıştı. Babacan'ın bu sözlerine ilişkin, MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman da "Sayın Genel Başkanımıza haddini aşan sözler sarf eden Babacan'ın dili kendisine ait değildir. Biz bu dili çok iyi bilmekteyiz. Bu dil; Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'nin, FETÖ'nün boğazına tıkadığı dildir. Bu dil, PKK sevicilerine kıvırıp yutturduğumuz dildir. " açıklamasında bulunmuştu.

Söz düelllosunda ise son tepki DEVA Partisi'nin sosyal medya hesabından geldi. Yapılan açıklamada MHP'ye üstü örtülü bir şekilde tepki gösteren DEVA Partisi, "İktidarın küçük ortağı adına, her zamanki hakaretamiz ve tehditkar üslupla, Partimizi ve Genel Başkanımızı hedef alan iftira dolu bir açıklama yapılmış. Bu tür izansız açıklamaları cevap vermeye değer bulmuyoruz. Biz, ülkenin büyüyen sorunlarına çözüm üretmek için çalışıyoruz." dedi.

Yılmaz Özdil: Toplumda kutuplaşma yok, kutuplaşma sadece onların ağzında var

ANASAYFA

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika