Sözcü yazarı Rahmi Turan: Millet İttifakı, seçim tarihi ilan edilmeden açıklama yapmamalı

Sözcü yazarı Rahmi Turan: Millet İttifakı, seçim tarihi ilan edilmeden açıklama yapmamalı

"Eğer 'Anayasa var' diyorsak, bu Anayasa uygulanmakta mıdır? Eğer 'Uygulanıyor' diyorsak 'Cumhurbaşkanı Erdoğan 3'üncü defa aday olamaz''

Gazeteci Rahmi Turan, Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklaması ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yaptığı çağrıya ilişkin olarak, "Millet İttifakı, seçim tarihi ilan edilmeden açıklama yapmamalı" düşüncesini dile getirdi.

Turan yazısında, "Eğer 'Anayasa var' diyorsak, bu Anayasa uygulanmakta mıdır? Eğer 'Uygulanıyor' diyorsak 'Cumhurbaşkanı Erdoğan 3'üncü defa aday olamaz!' Anayasal durum böyle olduğu halde Cumhurbaşkanı Erdoğan:“Ben adayım. Kaçacak yerin yok Bay Kemal… Cesaretin varsa, yüreğin yetiyorsa adaylığını açıkla ya da adayını açıkla!” diyerek Cumhur İttifakı'nın adayı olduğunu ilan etti. Kılıçdaroğlu tahriklere uymayarak, sessiz ve derinden gitmeyi tercih ediyor. Bence çok doğru yapıyor. Millet İttifakı, seçim tarihi ilan edilmeden açıklama yapmamalı, adayını iktidar kanadının yıpratıcı saldırılarına muhatap etmemeli!" diye ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika