Sözleşmesi yenilenmedi, intihar etti: Genç akademisyen toprağa verildi

Sözleşmesi yenilenmedi, intihar etti: Genç akademisyen toprağa verildi

Barış İçin Akademisyenler bildirisine imza attığı için Çukurova Üniversitesi tarafından sözleşmesi yenilenmeyen ve sonrasında bunalıma girerek intihar eden Arş. Gör. Mehmet Fatih Traş, Adana'da toprağa verildi.Mersin’deki...

Barış İçin Akademisyenler bildirisine imza attığı için Çukurova Üniversitesi tarafından sözleşmesi yenilenmeyen ve sonrasında bunalıma girerek intihar eden Arş. Gör. Mehmet Fatih Traş, Adana'da toprağa verildi.

Mersin’deki yazlıkta intihar eden Traş'ın Kabasakal Mezarlığındaki cenazesine çeşitli emek ve meslek örgütlerinden temsilcilerle CHP Adana Milletvekilleri İbrahim Özdiş ve Elif Doğan Türkmen katıldı.

'KİMSEYİ İNCİTMEDİ'
Evrensel'de yer alan habere göre, Traş'ın İktisat ve İdari Bilimler Fakültesi'nden hocası Doç. Dr. Kenan Lopcu, mezar başında yaptığı konuşmada Traş'ın birikimli, iyi ingilizce bilen ve bir kaç dili de anlayan, çok okuyan, Çukurova Üniversitesi'nin sağladığı olanakların ötesinde kendisini yetiştirmiş bir akademisyen olduğunu ifade etti.

Traş'ın kimseyi incitmeyen bir insan olmasına karşın sadece demokratik görüş hakkını kullandığı için hak etmediği uygulamalara maruz kaldığını dile getiren Lopcu, “Başvurduğu yerlerden önce olumlu yanıt geldi. Sonra kapılar yüzüne kapandı. Üzgünüz böyle bitmemeliydi. Umarım bu son olur'' dedi. 

HABERE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
GENEL