SpaceX bir skandala imza attı

SpaceX bir skandala imza attı

Uluslararası uzay istasyonunda alkol kullanımı yasak. Şu an için bu yasağı delen herhangi bir kuruluş olmamasına rağmen, SpaceX

Yanıcı bir madde olması nedeniyle Uluslararası uzay istasyonunda alkol kullanımı yasak. Şu an için bu yasağı delen herhangi bir kuruluş olmamasına rağmen, SpaceX yine beklenmeyeni yaptı. Dünyaya internet sağlama gibi çılgın projelerle anılan SpaceX firması, bu defa pek de olumlu karşılanmayacak bir skandala imza attı.

Bu aralar uluslararası uzay istasyonu , birçok farklı ilke imza atıyor. Ancak bu defaki biraz tehlike yaratan cinsten oldu. SpaceX Crew Dragon kapsülünün uzay istasyonuna varmasından hemen sonra, astronotlar alkol kokusu almaya başladıklarını söylediler.

spacex

Rusya’nın Kozmonot Yetiştirme Merkezi Başkanı Pavel Vlasov, 6 miligram olan izopropil alkol içeriğinin tuhaf bir şekilde arttığını ve bu durumun Dragon 2 kapsülünden hemen sonra gerçekleştiğini ifade etti. Tüm bunlar gösteriyor ki, Crewe Dragon bir şekilde uluslararası uzay istasyonuna alkol götürdü.

Yapılan havalandırma çalışmaları sonucunda, m³ başına 2 mg alkol miktarına kadar bir düşüş yaşandı. Şu an için şaibeli olay araştırılmaya devam etse bile Crew Dragon kaynaklı olduğu hemen hemen kesin diyebiliriz.

En ucuz benzinli otomobiller Mayıs 2019