Spider-Man için veda vakti geldi

Spider-Man için veda vakti geldi

Son 20 yılda en çok beyaz perde de gördüğümüz karakterlerden birisi de Spider-Man yani Örümcek Adam oldu. Sony bu karakter 5 farklı film çekti.

Son 20 yılda en çok beyaz perde de gördüğümüz karakterlerden birisi de Spider-Man yani Örümcek Adam oldu. Sony bu karakter 5 farklı film çekti. Daha sonra Marvel, Sony’nin kapısını çalarak Örümcek Adam’ı sinema evrenine dahil etmek istediğini belirtti. İki taraf arasında varılan anlaşma sonucu Captain America Civil War, Spider-Man Homecoming, Avengers Infinity War, Avengers Endgame ve Spider-Man Far From Home olmak üzere 5 farklı filmde Örümcek Adam tekrardan karşımıza çıktı.

Elbette Örümcek Adam’ın Marvel filmlerinde boy gösteriyor olması, bu karakterin film haklarının Marvel’a geçtiği anlamına gelmiyordu. Nitekim ortada bir anlaşma vardı ve bu anlaşma geçtiğimiz günlerde sona erdi.

Sona eren anlaşma ile birlikte iki taraf tekrardan masaya oturdu. Lakin bu sefer masadan uzlaşı haberi çıkmadı. Marvel, Sony’nin isteklerini reddedince Örümcek Adam için Marvel Sinematik Evreni’nin kapıları da kapanmış oldu.

Disney daha önce Fox’u satın alarak X-Men ve Fantastik 4’lü gibi karakterleri bünyesine dahil etmişti. Fakat evrenin önemli isimlerinden biri olan Örümcek Adam hala Sony’nin elinde. Nitekim Sony’nin bu karakteri bırakmaya niyeti yok diyebiliriz.

Mevcut şartlarda Örümcek Adam’ın yeni Marvel filmlerinde görünmesi pek de olası değil. Fakat evrenin geleceğinde bu karakterin önemli bir yere sahip olduğu da inkar edilemez. Dolayısıyla Disney ne yapıp edip bu karakteri tekrardan filmlerine dahil edecektir.

En iyi selfie çeken telefonlar (Ağustos 2019)